Nawigacja

Piątek 25.05.2018

Statystyka

liczba odwiedzin: 2254822

Półmetek 2018

Warsztaty molekularne

 • 21.05.2018

  Autorzy: M.Kosek, B.Sobejko, I.Pogoda


  Minął już drugi tydzień naszego pobytu na wyspach brytyjskich. Za nami wiele niezapomnianych chwil, do których należy dołączyć wrażenia z minionego weekendu. A jaki był? Trzeba uczciwie przyznać, że przepełniony atrakcjami. Zwiedziliśmy Liverpool i Londyn! Wreszcie na własne oczy zobaczyliśmy te osławione miasta. Oba zaskakują mnogością zabytków. A co je łączy? Większość z nas słyszała o London Eye - atrakcji typu diabelski młyn. My natomiast mogliśmy porównać je ze najdującym się obok Albert Dock - The Wheel of Liverpool. 

 • 18.05.2018

  Autorzy: Ł.Jagoda, K.Wachowska


  W związku z realizowanym  w naszej szkole projektem ,,Z Ekonomią za Pan Brat”, grupa  25 gimnazjalistów z powiatu kolbuszowskiego i my, czyli ekonomiści z klasy drugiej ZSA- E Weryni, odwiedziliśmy Warszawę! Celem naszej wycieczki było podziwianie uroków stolicy oraz zwiedzanie instytucji finansowych. Pogoda bardzo nam sprzyjała, dlatego też mogliśmy długo spacerować i wszystko z bliska oglądać.
  Najpierw podziwialiśmy oczywiście Pałac Kultury i Nauki, potem Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego i słynne Łazienki Królewskie. Spędziliśmy tam bardzo  miło czas, podziwiając pałac Na Wodzie, piękną  florę i faunę,  malownicze krajobrazy oraz architekturę.

 • 18.05.2018

  Autor: B.Sobowska-Rekut


  Było ich 300. Najlepiej wyszkoleni sabotażyści w historii. Byli gotowi poświęcić wszystko w dla idei „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!” Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi. Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali. Poddani morderczemu szkoleniu, przygotowywali się, aby w pojedynkę zmienić bieg historii. Zrzuceni na spadochronach do okupowanej Polski, podejmowali samobójcze misje. Nieliczni, którzy przeżyli, trafili po wojnie do piekła komunistycznych więzień. Jednak nigdy się nie poddali. Do końca marzyli o wolnej Polsce. Prawdziwe losy polskich bohaterów, przy których bledną historie o amerykańskich komandosach.

 • - Obrazek 1

 • 14.05.2018

  Autorzy: G.Kozińska, W.Broniecka, I.Pogoda


  Za nami juz tydzień pobytu w Anglii. Po przyjeżdzie część osób zatrzymała się w Stafford, a pozostali zamieszkali w Bilston. Od samego początku pogoda i atmosfera świetnie nam sprzyjają. Pierwszego dnia odbyła się wycieczka do miasteczka Dudley, w którym odwiedziliśmy „Black Country Living Museum”. Jest to ciekawe miejsce, na zwiedzanie którego można poświęcić wiele godzin i każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. W muzeum można obejrzeć kopalnię węgla, napić się z vintage kubków, odwiedzić retro sklepy, podziwiać starą motoryzację i uczestniczyć w kilkuminutowej lekcji w dawnej szkole.

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria