Nawigacja

 • 2 listopada 1946 roku, do nowo powstałej szkoły średniej, umiejscowionej w pałacu w Weryni, zostali przyjęci pierwsi uczniowie. Było zaledwie 31 tych, którzy w pobliżu stawów oraz w otoczeniu wiekowych dębów pamiętających czasy Jagiełły zaczęli pobierać nauki. Pierwotnie niewielka placówka o profilu rolniczym po 70 latach swojej działalności jest szkołą liczącą blisko 350 uczniów kształcących się w klasach o różnych profilach. Każdy dzień jest kawałkiem historii, dlatego architekci z trzeciej klasy upamiętnili swoją obecność oraz uświetnili tak długą działalność szkoły, sadząc podarowanego przez Pana Andrzeja Wesołowskiego platana klonolistnego Platanus x acerifolia. Jest on drzewem długowiecznym, które na pewno przywita za kilkanaście, kilkadziesiąt lat absolwentów odwiedzających szkołę. Z każdym rokiem coraz wyższe i mocniej szeleszczące liśćmi nad głowami nowo przybyłych uczniów za pewien czas przywoła również wspomnienia, łzy wzruszenia i uśmiech na twarzach tych, co go posadzili. Zdjęcia
  22.02.2017 10:47 | więcej »
 • Szkołę można porównać do żywego organizmu, który podlega ciągłym zmianom. Czas przecież nieubłaganie płynie, zmieniając ludzi i miejsca. Zmiany widać szczególnie wyraźnie z perspektywy czasu. Dostrzegli je Absolwenci Szkoły z Weryni, którzy przybyli na uroczystość jej 70-lecia. Była to doskonała okazja do spotkania po latach, integracji absolwentów, ale również do refleksji nad historią szkoły i perspektywami jej rozwoju. Organizacją Zjazdu zajął się Komitet w skład którego weszli: Maria Strzępa, Elżbieta Rozmus-Maciąg, Lucyna Nowak, Marian Hopek, Zygmunt Śnieżek, Franciszek Skrzela, Jan Stąpor, Andrzej Wesołowski. W dniu 24.09.2016 roku z różnych zakątków Polski i świata (ze Stanów Zjednoczonych, Europy) przybyli absolwenci, aby uczcić ten ważny jubileusz. Zjazd Absolwentów rozpoczął się uroczystą mszą świętą, koncelebrowaną przez księży będących absolwentami bądź katechetami w szkole.
  30.09.2016 12:58 | więcej »
 • ,,Przeminęły młode lata i nasza uroda. 
  Przeleciały, przepłynęły jak w Dunaju woda”

  Przeleciało, przeminęło... 50 lat. Z dużym wzruszeniem Absolwenci Technikum Rolniczego rocznik 1965 wrócili 1 sierpnia 2015 r. do wspomnień z ławy szkolnej.
  Powrót do szkoły to powrót do tego, co w pamięci ocalało jako obraz najpiękniejszych lat życia. 50 lat to niewiele, ale to niemalże 2 pokolenia. Przed pół wiekiem to była inna Polska, inna Werynia, inna Szkoła. W ciągu 50 lat czas zmieniał to miejsce, nadając mu kształt zgodny z jego duchem: zmieniło się otoczenie szkoły, budynki, klasy. Liczydła zastąpiły komputery, tablicę i kredę – rzutnik multimedialny, a podręczniki – Internet.

  30.09.2016 13:02 | więcej »
 • Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni, zjazd absolwentów i poświęcenie nowego sztandaru szkoły to trzy filary jednej uroczystości obchodzonej w dniu 20 maja 2006 r. W uroczystości brali udział parlamentarzyści, władze województwa i przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kolbuszowskiego.
  Zdjęcia
  03.11.2015 08:15 | więcej »
 • 50-lecie swego istnienia Szkoła Rolnicza w Weryni świętowała 14 września 1996 r. . Już od rana przed obiektami szkolnymi zbierali się uczestnicy zjazdu odbierając w punktach rejestracyjnych okolicznościowe materiały. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą. Celebrze przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Wójcik i księża-absolwenci szkoły. W czasie mszy śpiewał chór parafialny z Kolbuszowej. Po nabożeństwie uczestnicy zjazdu zostali uroczyście przywitani przez dyrektora szkoły i grono pedagogiczne oraz komitet organizacyjny obchodów.
  30.09.2016 19:09 | więcej »

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria