Nawigacja

 • XVIII Turniej Tenisa Stołowego w Weryni

  23.02.2018

  Autorzy: A.Żywiec, A.Kiwak


  Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni oraz Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni były organizatorami XVIII Turnieju Tenisa Stołowego. Impreza odbyła się 17 lutego 2018 roku w nowo wybudowanej sali gimnastycznej, w Szkole Podstawowej w Weryni.
  W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Rozgrywki były prowadzone w kategorii kobiet i mężczyzn. W turnieju uczestniczyło 84 zawodników. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego: rakietki do tenisa stołowego, okulary do pływania, piłki siatkowe i piłki nożne. Zdjęcia

  Wyniki turnieju:

   

   

  dziewczęta

   

  chłopcy

   

  Szkoła podstawowa

  Klasy I-IV

   

  1. Alicja Mazur

   

  1. Wiktor Trojnacki 
  1. Wiktor Rząsa

   

  1. Arkadiusz Blat
  1. Alicja Rębisz

   

  1. Mateusz Blat

   

  Klasa V-VI

   

  1. Maja Kardyś

   

  1. Paweł Czachor
  1. Wiktoria Rząsa

   

  1. Mateusz Frysztak
  1. Alicja Rębisz

   

  1. Wiktor Kret

   

  Klasa VII i gimnazjum

   

  1. Paulina Potocka

   

  1. Marcin Blat
  1. Mariola Mytych

   

  1. Mateusz Potocki
  1. Aleksandra Kolano

   

  1. Marcin Drąg

   

  Szkoły ponadgimnazjalne

   

  1. Dominika Majewska

   

  1. Albert Tęcza

  (ZSA-E Werynia)

  1. Edyta Tylutka

   

  1. Bartłomiej Dziuba

  (ZSA-E Werynia)

  1. -

   

  1. Piotr Kuczyński

  (ZSA-E Werynia)

   

  Dorośli

   

  1. Bogusława Sobejko

   

  1. Andrzej Kwaśnik
  1. Małgorzata Mastalerz

   

  1. Grzegorz Warunek
  1. Ewelina Bajor

   

  1. Paweł Serafin

   

            

  Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie - uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni: Albert Tęcza, Piotr Kuczyński, Dawid Biestek, Bartłomiej Dziuba, Kamil Micek, Ernest Gacek, Krzysztof Lubera.

  Dla wszystkich zawodników były przygotowane drożdżówki, napoje i drobne upominki.

  Dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni mgr inż. Stanisław Olszówka ufundował dwa puchary, które otrzymali zwycięzcy kategorii Albert Tęcza i Andrzej Kwaśnik - absolwent ZSA-E w Weryni.

  Fundatorami nagród byli: Urząd Miejski w Kolbuszowej, Pan Andrzej Nowak, Pan Emil Wilk - sklep „Kółko” w Weryni, Przychodnia MEDIMO, Pan Dariusz Mytych, Pan Janusz Michałek. Fundatorom nagród serdecznie dziękuję a zawodników zapraszam na kolejny turniej tenisa stołowego.

   

                                                                                    

 • Spotkanie z Moniką Zielińską reprezentantką kraju w Karate Kyokushin

  Autorzy: A.Tęcza, A.Żywiec, K.Wachowska


  Każdemu z nas towarzyszy na pewno sport, czy to  piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka itp. Nie zawsze jednak orientujemy się nt. sukcesów polskich sportowców zwłaszcza w tych mniej znanych dyscyplinach, a mam tu na myśli  Monikę  Zielińską – mistrzynię Europy i Polski w kategorii do 22 lat, zajmującą miejsce w przedziale 5 – 8 na świecie w Karate Kyokushin. Urodzona w Kolbuszowej, ta młoda dziewczyna, karierę sportową rozpoczynała jako piłkarka UKS Kolbuszowa Dolna. Karate zaczęła trenować 9 lat temu za namową swojego ojca w Kolbuszowskim Klubie, do którego wciąż należy. Reprezentuje Polskę jeżdżąc na turnieje po całym świecie, m. in. Japonia, Szwajcaria, Rosja, Kazachstan, Gruzja i walczy z najlepszymi.

  W trakcie spotkania p. Monika opowiadała o swoich ciężkich treningach, stoczonych walkach, sukcesach i porażkach. Zaprezentowała wszystkim zebranym zdjęcia i filmy dokumentujące jej karierę sportową. Wiemy również, że ta sportsmenka od dwóch lat mieszka w Warszawie i studiuje tam budownictwo w Wojskowej Akademii Technicznej, tam też trenuje w zaprzyjaźnionym klubie. Przyznała, że z trudem łączy naukę, życie prywatne i obowiązki  reprezentantki kraju, ale nie ma wyboru. Trzeba przyznać, że twarda z niej kobieta!

  Młodzież ZSA-E w Weryni z zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała całą prezentację, a pani Monika zachęcała do pracy i odpowiadała również na liczne pytania zebranych słuchaczy.

 • Rekrutacja do projektu "Aktywni w Europie"

  20.02.2018

  Autor: K.Gul


  Zapraszamy do udziału w projekcie osoby z obecnych klas II i III czteroletniego technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, oraz klasy II trzyletniej szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie kucharz, w tym uczniów którzy byli uczestnikami projektu pod nazwą „Praktyka w Turyngii dla uczniów ZSA-E w Weryni” realizowanego w ramach programu Erasmus+. Wyjazd na staż zagraniczny poprzedzony będzie szkoleniem językowo–kulturowym oraz pedagogicznym.

  Nabór rozpoczyna się 16 lutego 2018 r. i będzie trwał do 22 lutego 2018 r. Udział w projekcie jest bezpłatny i w całości finansowany z funduszy europejskich.

  Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie należy składać w terminie od 16 lutego  2018 r. do 22 lutego 2018 r.  w sekretariacie szkoły. Szczegółowych informacji udzielają: koordynator projektu Zbigniew Bogacz oraz Urszula Kuna i Kazimiera Gul.

 • Z Ekonomią za Pan Brat

  15.02.2018

  Autorzy: P.Serafin, I.Pogoda


  Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów wraz z opiekunami na dzień gier organizowany w ramach projektu Regionalnej Fundacji Rozwoju Serce, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni pod nazwą „Z Ekonomią za Pan Brat”.

  W programie: warsztaty ekonomiczne, spotkanie z głównym księgowym, teleturniej wiedzy ekonomicznej z wykorzystaniem aplikacji on-line Kahoot.com, ekonomiczna gra terenowa „Skarby Weryni” oraz w późniejszym terminie jednodniowa wycieczka dydaktyczno–edukacyjna na  Giełdę Papierów Wartościowych, do Sejmu i Senatu RP oraz Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

  Regulamin

  Formularz zgłoszenia


  Głównym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań, poznawanie  tajników ekonomii, bankowości, finansów oraz rachunkowości poprzez zabawę i koedukację ekonomiczną.

  Warunkiem uczestnictwa w zaplanowanych działaniach jest zgłoszenie trzyosobowej drużyny wraz z opiekunem do dnia 16 marca 2018 r. pod adres e-mailowy: pawel.serafin@zswerynia.pl, tel: 669-605-926 Paweł Serafin. W przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość zapisania dodatkowej drużyny.

  UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

   

 • Wycieczka do Warszawy

  14.02.2018

  Autorzy: M.Ozimek, A.Kiwak


  Zanim słońce wstało, a ptaszki zaćwierkały, my ruszyliśmy do Warszawy. Pierwszym celem naszej wycieczki, szczęśliwie osiągniętym, był Sejm naszego kraju. Na samym początku mieliśmy małe problemy organizacyjne, ponieważ weszliśmy na obiekt niewłaściwym wejściem. Na całe szczęście, nijak nie zakłóciło to przebiegu zwiedzania. Przechodziliśmy licznymi korytarzami, zwiedzaliśmy różne sejmowe sale, byliśmy na otwarciu wystawy o kardynale Kozłowieckim, zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie w budynku Senatu, a nawet przez chwilę oglądaliśmy z loży dziennikarskiej obrady Sejmu. Na koniec zwiedzania obiektu zjedliśmy obiad w poselskiej restauracji. Popołudniem udaliśmy się do kolejnego celu naszej wycieczki, do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uważam, że to była ta ciekawsza część naszej wyprawy. Jest to naprawdę niezwykłe miejsce, zadziwiające, zatrważające i poruszające do głębi każdego, kto przestąpi jego progi. Wizyta w tym miejscu to wydarzenie, które mocno odciska się w duszy zwiedzających.

 • X Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy - Harmonia zdarzeń

  11.02.2018

  Autor: K.Wachowska


  Już po raz dziesiąty Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni wraz ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej organizuje konkurs literacki. Zapraszamy wszystkich, którzy mają bogatą wyobraźnię i lubią pisać, tworzyć, odkrywać, po swojemu nazywać harmonię zdarzeń... 

  Regulamin konkursu dostępny tutaj
  Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj

 • Dzień Przedsiębiorczości 2018

  29.01.2018

  Autorzy: G.Tetlak, B.Bryk, K.Wachowska


  Serdecznie zapraszamy młodzież z ZSA-E w Weryni do udziału w XV edycji Dnia Przedsiębiorczości - już 21 marca! Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu z pewnością później zaowocuje, chociażby w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu waszej dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dzięki temu, będziecie mogli także:

  • odbyć jednodniową praktykę w wybranym miejscu pracy,
  • zapoznać się z organizacją i zarządzaniem danej firmy,
  • zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonej posadzie,
  • pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.


  Skorzystajcie więc drodzy uczniowie i zapisujcie sie od razu! Szczegółowych informacji udziela p. Beata Bryk. Serdecznie zapraszają członkowie SKP.
  Wymagane dokumenty: Karta zgody, Karta zgłoszenia

 • Wyjazdy szkolne

  25.01.2018

  Autorzy: P.Ofiara, K.Róg, A.Kiwak


  Wyjazdy i wycieczki są nieodłącznym elementem życia szkoły. Dnia 18.01.2018 r. 50-osobowa grupa uczniów szkoły wraz z nauczycielami p. Donatą Krogulec oraz panią Małgorzatą Laube-Skowrońską udała się do Huty Komorowskiej, aby zwiedzić Muzeum ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego. Muzeum to, powstało w 2011 roku, dzięki staraniom Fundacji “Serce bez granic”. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik i dzięki temu mieliśmy okazję obejrzeć wystawy czasowe oraz dwa filmy opowiadające o życiu i działalności księdza kardynała Adama Kozłowieckiego - apostoła Afryki, który miał „serce bez granic”.
  Kulminacyjnym punktem wycieczki był jednak przyjazd na kryte lodowisko w Dębicy. Niektórzy z nas stawiali pierwsze kroki na łyżwach i dzięki temu byli najbardziej widoczną grupą na lodowisku. W ciągu tych 2 godzin każdy z nas przekonał się o twardości lodu w Dębicy i o tym, że zdolni jesteśmy do niebywałych wygibasów i piruetów. Zabawa na lodowisku była wspaniała a wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci. Zdjęcia

 • - Obrazek 1

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Nowy plan lekcji

  19.01.2018

  Autor: Mieczysław Oślizło

  Od dnia 22.01.2018 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

 • Jak uwolnić endorfiny?

  19.01.2018

  Autorzy: M.Kosek, I.Pogoda


  Krótkie i zimne dni nie napawają nas optymizmem. Do tego zbliżający się szybkimi krokami koniec pierwszego półrocza sprawia, że uśmiech na twarzach to rzadki widok. Jak to zmienić? Świętując: Dzień Pikantnych Potraw! My postawiliśmy na hot-dogi w cieście drożdżowym, serwowane z miksem sosów (m.in. czosnkowy, chili). Dlaczego? Pikantne przyprawy oprócz wartości antybakteryjnych, źródła witaminy C, zawartości kapsaicyny (wpływającej na rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie ciśnienia krwi, pobudzenia żołądka do produkcji kwasów trawiennych, a w konsekwencji przyspieszenia przemiany materii i szybszego spalania kalorii) wyzwalają endorfiny.  Endogenne morfiny, znane jako hormon szczęścia, wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. Na miły nastrój zostaliśmy wręcz „skazani”. Wszystko to za sprawą samorządu uczniowskiego oraz zdolnych żywieniowców z klasy trzeciej, którzy pod czujnym okiem p. Anny Tęczy przygotowali ok. 200 hot-dogów w dwóch wersjach: klasyczny i wege. Dziękujemy za ucztę dla ciała i ducha! Zdjęcia

 • Zaproszenie do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej

  16.01.2018

  Autor: A. Kwiecień


  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury do udziału w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej, który odbędzie się w naszej szkole 23 lutego 2018 r.  W tym roku zapraszamy również uczniów klas VII szkół podstawowych. Do zobaczenia!
 • - Obrazek 1

 • Przedsiębiorczy na rynku finansowym

  13.01.2018

  Autorzy: M.Oślizło, B.Bryk, K.Wachowska


  Moje finanse to  innowacyjny program edukacji finansowej skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Celem  tej koncepcji  jest poszerzanie ich wiedzy z zakresu działania sektora finansowego oraz kształtowanie takich umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi czy budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego.

  W ramach tego projektu uczniowie biorą udział w konkursie Przedsiębiorczy na rynku finansowym. W eliminacjach szkolnych zmierzyli się wszyscy nasi ekonomiści i  musieli rozwiązać  losowo wybrany test. Do drugiego etapu zakwalifikowali się jednak tylko nieliczni: Drałus Gabriela 1ez, Tęcza Magdalena 1ae, Serafin Sebastian 2ae, Kusy Alicja 2ae, Staszewski Hubert 2ae i Witas Justyna 3ez.

  Gratulujemy i czekamy na kolejne Wasze sukcesy!

 • Przedsiębiorczość w praktyce

  Autorzy: K.Żarkowska, A.Michałek, K.Wachowska


  W bieżącym roku szkolnym ekonomiści z klasy drugiej uczestniczą w projekcie Przedsiębiorczość w praktyce. W ramach tego przedsięwzięcia odbywamy serię warsztatów tematycznych prowadzonych przez specjalistów z instytucji i urzędów w tym np. z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Urzędu Marszałkowskiego, Narodowego Banku Polskiego, Izby Skarbowej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Za nami już warsztaty m.in. z NBP, a przed nami: zajęcia z przedstawicielami Izby Skarbowej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas zajęć z p. Pawłem Rakiem z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie dowiedzieliśmy się jakie są programy unijne i na jakie cele można pozyskać środki finansowe. Szczególnie interesujące - z naszego punktu widzenia – były informacje dotyczące tzw. Start AP –ów, które można realizować z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Z kolei spotkanie z p. Januszem Cyzio z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przybliżyło nam problematykę podkarpackiego rynku pracy i EURES-u, jak również sposoby pozyskania dotacji.

  Podczas takich spotkań zdobywamy wiele cennych informacji, które z pewnością zaowocują w przyszłości trafniejszym podejmowaniem wielu decyzji czy przemyślanym zakładaniem własnej  firmy.  Z pewnością już wiemy, gdzie możemy uzyskać dofinansowanie, dotację,  pożyczkę czy jak wybrać odpowiednią ofertę kredytu bankowego, by zacząć własny biznes. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.  

  W ramach tej inicjatywy  mamy możliwość  kształtować swe przedsiębiorcze postawy, poszerzać wiedzę ekonomiczną i umiejętności praktyczne w prowadzeniu działalności gospodarczej, a także będziemy mogli zaprezentować swoje pomysły (w postaci biznesplanu) i dzięki temu wygrać cenne nagrody w finale.

  Nad realizacją tego przedsięwzięcia czuwa  p. Beata Bryk.

 • Spotkanie opłatkowe

  13.01.2018

  Autorzy: K.Maciąg, K.Wachowska


  „Podróż do krainy dobra” to tytuł naszego występu jasełkowego, czyli uczniów klasy II ae z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, tym razem wystawionego podczas tegorocznego spotkania opłatkowego. Już po raz drugi mieliśmy okazję przypomnieć  ludziom, co w rzeczywistości ma kluczowe znaczenie w życiu. Nie bogactwo, sława czy idący z postępem świat techniki, lecz rodzina, miłość i drugi człowiek. A nade wszystko Bóg, który podarował nam bezcenny dar jakim jest życie i nieustannie nad nami czuwa.

  Na scenie każdy dał z siebie wszystko. W powietrzu unosiło się napięcie i lekkie podenerwowanie, jednak efekt końcowy był znakomity. Po wypowiedzeniu ostatniej kwestii dało się słyszeć gromkie brawa. W urzędzie panowała miła, przyjazna atmosfera. Po przedstawieniu każdy podzielił się opłatkiem, składając serdeczne życzenia na nowy- 2018 rok. Gdy wszyscy zasiedli do „wieczerzy wigilijnej'' mogliśmy poczuć się jak jedna wielka rodzina. W naszych sercach zagościł pokój i radość. Na nowo zakosztowaliśmy cudownej magii świąt, towarzyszącej narodzinom Chrystusa, czyli czasu, gdy wszędzie wyolbrzymiane jest dobro będące kluczem do prawdziwego szczęścia.

  W spotkaniu opłatkowo-noworocznym, które odbyło się we wtorek (9 stycznia) udział wzięły wszystkie Samorządy Uczniowskie ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu oraz ich opiekunowie. Uczestniczyli w nim również: władze Powiatu Kolbuszowskiego, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

 • Ogłoszenie

  12.01.2018

  Autor: B.Sobowska-Rekut


  Na witrynie biblioteki szkolnej znajdują sie arkusze egzaminacyjne i klucze odpowiedzi.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria