Nawigacja

 • - Obrazek 1

 • XI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy „Bezpieczna przestrzeń”

  XI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy „Bezpieczna przestrzeń”
  12.03.2019

  Autor: K.Wachowska


  Już po raz jedenasty Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni wraz ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej organizuje konkurs literacki. Zapraszamy wszystkich, którzy mają bogatą wyobraźnię i lubią pisać, tworzyć, odkrywać, po swojemu nazywać bezpieczną przestrzeń...
  Regulamin konkursu
  Formularz zgłoszeniowy
  Zgoda na przetwarzanie danych

 • - Obrazek 1

 • Plan lekcji

  Plan lekcji
  15.03.2019

  Autor: Mieczysław Oślizło

  Od dnia 18.03.2019 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Konrad Świątek - mistrz ortografii w powiecie kolbuszowskim

  Konrad Świątek - mistrz ortografii w powiecie kolbuszowskim
  12.03.2019

  Autor: A.Kiwak


  Gżegżółka, sufrażystka, rzeżucha, zastrzeżenie - najpopularniejszą reakcją uczniów na takie słowa jest  niechętne skrzywienie lub nawet  panika, że będą musieli takie dziwadło zapisać i jaszcze najlepiej by nie popełnić błędu. Ale wśród nas jest mistrz ortografii, któremu nie straszne nawet najtrudniejsze słowa. Uczeń klasy II Konrad Świątek został powiatowym mistrzem ortografii, wygrywając w konkursie zorganizowanym w Kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym. Konradowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Zimowe szaleństwo

  Zimowe szaleństwo
  12.03.2019

  Autorzy: M.Laube-Skowrońska, A.Kiwak


  Życie składa się z różnorodnych chwil. Jedne są wesołe, zabawne i beztroskie, ale są też chwile pełne zadumy, cierpienia, nauki i refleksji. Tak też było z wycieczką  z dnia 7 marca 2019 roku. Wówczas uczniowie klasy II i III odwiedzili Górę Śmierci w Pustkowie by złożyć hołd ofiarom systemu totalitarnego a później zawędrowali na lodowisko do Dębicy. Tam wśród śmiechu i beztroskiej zabawy wykręcali piruety i fikuśne figury-niekoniecznie zamierzone. Ale zabawa była wspaniała o czym świadczą uśmiechy zadowolenia na twarzach uczestników wycieczki. Zdjęcia

 • XIX Turniej Tenisa Stołowego w Weryni

  XIX Turniej Tenisa Stołowego w Weryni
  11.03.2019

  Autor: A.Żywiec


  Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni oraz Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni były organizatorami XIX Turnieju Tenisa Stołowego. Impreza odbyła się 2 marca 2019 roku, w  sali gimnastycznej w  Szkole Podstawowej w Weryni. W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Rozgrywki były prowadzone w kategorii kobiet i mężczyzn. W turnieju uczestniczyło 92 zawodników. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast nagrody rzeczowe otrzymało pierwszych pięciu zawodników w każdej kategorii. Zdjęcia

  XIX Turniej Tenisa Stołowego w Weryni - Obrazek 1

              Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie - uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni.

  Dla wszystkich zawodników były przygotowane drożdżówki, napoje i drobne upominki.

  Dyrektor ZSA-E Stanisław Olszówka ufundował dwa puchary, które otrzymali zwycięzcy najstarszej kategorii: Anna Warunek i Marek Puzio.

              Fundatorami nagród byli: Urząd Miejski w Kolbuszowej, Pan Andrzej Nowak, Pan Emil Wilk - sklep KÓŁKO w Weryni, Przychodnia MEDIMO, cukiernia BABECZKA, Fundacja SERCE.

   

                                                                                       

 • Przebudowa linii energetycznej

  Przebudowa linii energetycznej
  07.03.2019

  Autor: St.Olszówka


  Trwają roboty budowlane związane z przebudową istniejącej od ponad 50 lat linii napowietrznej SN 15kV na podziemną linię kablową doprowadzającą prąd do obiektów szkoły.  Obecnie zakopano już kabel elektroenergetyczny, trwają prace przy montażu stacji transformatorowej. Przebudowa linii zapewni bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej. Sieć wysokiego napięcia przebiegająca przez park wiele razy ulegała uszkodzeniu w czasie wichur z powodu spadających gałęzi. Uprasza się osoby postronne o zachowanie ostrożności w związku z prowadzonymi pracami. Zdjęcia

 • Młodzi finansiści

  Młodzi finansiści
  05.03.2019

  Autorzy: N.Sitarz, K.Wachowska


  Wiedza z zakresu bankowości i finansów jest niezbędnym elementem funkcjonowania młodych obywateli w nowoczesnym społeczeństwie. W ramach Projektu BAKCYL Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości,  ekonomiści z klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w cyklu spotkań z pracownikiem jednego z banków. Pani kierownik Bożena Olszowy w ciekawy sposób, od strony  praktycznej przedstawiła nam informacje na temat  instytucji finansowych, depozytów, kredytów bankowych, rynku forex, RRSO, BFG, KNF, BIK, KRD czy ryzyka inwestycyjnego. Zostaliśmy wprowadzeni w świat finansów, tak aby w przyszłości świadomie  i w sposób odpowiedzialny korzystać z usług finansowych. Wykłady, pogadanki oraz ćwiczenia wzbogacały filmy edukacyjne z zakresu bankowości. Nie zabrakło pytań i dyskusji  np. jak i w co inwestować czy jak się zachować kiedy mamy problem z płatnością kredytu, kiedy korzystać z kredytu konsolidacyjnego itp. Z pewnością wykorzystamy w przyszłości zdobytą wiedzę, a decyzje finansowe będziemy podejmować w sposób rozsądny i przemyślany.

 • Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA

  Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA
  28.02.2019

  Autor: M.Król


  Zachęcam uczniów do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” - etap szkolny, który odbędzie się  we wtorek 5 marca 2019 r. na trzeciej lekcji w sali nr 11. Konkurs prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Inwestycja w przyszłość

  Inwestycja w przyszłość
  13.02.2019

  Autorzy: N.Sitarz, K.Maciąg, B.Bryk, K.Wachowska


  Tuż przed feriami, czyli znacznie wcześniej niż zwykle, odbyły się w ZSA-E w Weryni tzw. Dni Otwarte Szkoły. Młodzież, która niedługo ukończy szkołę podstawową czy gimnazjalną musi stanąć przed ważną decyzją życiową i zadać sobie pytanie:Kim chcę zostać w przyszłości? Jaki zawód będzie spełnieniem moich ambicji i pragnień...?"

  Przed takim samym dylematem stałyśmy także i my: Kinga i Natalia - obecnie uczennice klasy trzeciej kształcące się w zawodzie technik ekonomista. Kinga:Ja po ukończeniu gimnazjum nie miałam pojęcia czym w życiu chcę się zajmować. Lubiłam przedmioty humanistyczne, a pisanie było moją pasją. Jednak to szkoła w Weryni przyciągnęła moją uwagę i tak jestem teraz uczennicą i kształcę się w zawodzie technik ekonomista - i co najważniejsze nie żałuję! Miałam obawy, że sobie nie poradzę, jednak okazało się, że ekonomia, wbrew pozorom, to nie tylko siedzenie za biurkiem i liczenie, ale również dobra zabawa! Oprócz tego rozwijam swoje zamiłowanie pisarskie, bo tworzę, piszę i uwielbiam nadal j.polski". Natalia:Nie żałuję swojego wyboru. Co więcej, zachęcam każdego do wybrania tej szkoły, jako miejsca kształcenia się, zdobywania wiedzy rozwijania pasji i zainteresowań np. w ramach Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości. Odbyłam staż zawodowy w biurze rachunkowym w Wielkiej Brytanii zdobywając doświadczenie, udoskonaliłam swoje zdolności językowe. Szkoła ta stała się dla mnie drogą do nabycia wiadomości i umiejętności zawodowych, a w przyszłości znalezienia dobrej pracy."

  Podczas tegorocznych Dni Otwartych Szkoły nasi młodsi koledzy i koleżanki z całego powiatu kolbuszowskiego mogli więc poznać zawody, w jakich kształci nasza szkoła. Edyta i Mateusz opowiadali o swoich zawodach - technik ekonomista i technik handlowiec. Profesjonalnie, w ciekawy i zabawny sposób przybliżali zagadnienia związane z bankowością, rachunkowością, finansami i marketingiem czy zarządzaniem. Uczniowie z chęcią słuchali czego uczymy się na lekcjach, jakie akcje i projekty ekonomiczne realizujemy, gdzie wyjeżdżamy na wycieczki, zagraniczne staże zawodowe. Młodsi koledzy zgłębili tajniki programów magazynowo- sprzedażowego Subiekt", kadrowo – płacowego Gratyfikant" czy obsługi kas fiskalnych, z którymi na co dzień pracujemy. Przekonali się, że ekonomia to nie tylko i wyłącznie matematyka, to również logiczne myślenie, praca z klientem, negocjacje, prowadzenie biznesu, planowanie, merchandising czy zarządzanie. Całą prezentację podsumowywał specjalny film o tych zawodach, a aktorami pierwszoplanowymi, byli tam absolwenci naszej szkoły, których większość rozpoznawała.  

  Inne przedstawiane zawody to: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, monter sieci i instalacji sanitarnych oraz kucharz. Młodzi zaangażowani pokazywali m.in. jak zaprojektować ogród, jak rzeźbić w owocach i warzywach czy jak  przygotować  ogrzewanie podłogowe. Słodkim zwieńczeniem spotkań był wyśmienity poczęstunek przygotowany przez uczniów kształcących się właśnie w zawodzie technik żywienia.

  Mamy nadzieję, że udział w Dniach Otwartych Szkoły ułatwi zainteresowanym podjęcie decyzji jaką szkołę wybrać i w jakim zawodzie kształcić się w przyszłości. Należy pamiętać, że wybór zawodu to inwestycja w siebie i droga do sukcesu!

   

 • Teatralne pasje

  Teatralne pasje
  08.02.2019

  Autorzy: W.Matusik, A.Kiwak


  Nowy rok otwiera przed nami nowe, wspaniałe możliwości. Tę starą jak świat prawdę udowodnił dzień 7 stycznia 2019 roku, gdyż wówczas grupa kilkunastu uczniów w składzie: aktorzy: Aleksandra Wit, Sylwia Michałek, Magdalena Tęcza, Małgorzata Pełka, Agnieszka Borawiak, Weronika Gdowik, Justyna Bajor, Agata Chmiel, Jakub Kolano, Krystian Jemioło, Eryk Reguła, Dawid Wiącek, Mateusz Mazur, Kamil Krupa oraz  zespół: Andżelika Pełka, Mateusz Kołodziej udała się do Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim na przegląd jasełek. Mimo iż była to niedziela nasi uczniowie postanowili promować szkołę i pokazać, co dzieje się u nas. Wykazali się wielką odwagą, pokazali, że szkoła nie jest tylko miejscem nauki ale realizacji pasji i zainteresowań. Byłam dumna z grupy, którą prowadziłam. Bardzo dziękuję wyżej wymienionym uczniom. Dziękuję również Pani Małgorzacie Król za zgodę i pomoc w organizacji wyjazdu.

 • Lekcja inna niż wszystkie

  07.02.2019

  Autor: A.Kiwak


  Przeczytanie i zrozumienie lektur z języka polskiego często sprawia nam trudności i wprawia w przygnębienie. Dlatego chętnie wykorzystujemy możliwość dodatkowego poznania tekstów literackich w innej, ciekawej formie. W dniu 31 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność gościć grupę teatralną "TEATR FORMA". Klasy I i II obejrzały spektakl  pt: "Dziady cz.III", będący inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza. Dla uczniów klas III oraz IV wystawiono sztukę "Ferdydurke" na podstawie powieści Witolda Gombrowicza. Oba przedstawienia wywarły duże wrażenie na uczniach, którzy  z wielkim zaciekawieniem przyglądali się rozgrywanej akcji.  Uwagę młodzieży przykuła  scenografia, a wspaniała gra aktorska zasłużyła na gromkie brawa. To była naprawdę ciekawa lekcja języka polskiego.

   

 • - Obrazek 1

 • Nowy numer gazetki szkolnej Wydarzenia

  Nowy numer gazetki szkolnej Wydarzenia
  07.02.2019

  Autor: B.Sobowska-Rekut


  Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem gazetki szkolnej "Wydarzenia". Wszystkie numery gazetek dostępne po zalogowaniu się na witrynę biblioteki szkolnej.

 • - Obrazek 1

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria