Nawigacja

 • Harmonia zdarzeń

  25.04.2018

  Autor: K.Wachowska


  Pani ładu, zgody i porządku.

  Ludzie sądzą, że oznacza radość i obfitość

  Pragną dobrobytu, zdrowia i powodzenia,

  aby wszystko szło po ich myśli

  I wydaje im się, że to harmonia w życiu:

  Posiadać wszystko czego pragną

  Mieć wszystko co dlań miłe

  O tajemnicza Concordio,

  Ty dzierżysz w dłoń róg obfitości (…)

  A wszechświat dąży do równowagi.

  Harmonii.

   

  Okazało się ze Harmonia zdarzeń to ciekawe sploty okoliczności, regularne pory roku, budząca się do życia wiosna, zegar, który gna do przodu, a  potem się zatrzymuje… Tak opisali to wierszokleci i „pisarze” X Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy. Przybyli do Pałacu Tyszkiewiczów – jak zwykle w ostatni poniedziałek kwietnia  i  pełni energii, zapału, młodzieńczej radości,  czytali swe dzieła podczas finału. Ile różnych myśli i przeżyć dostarczyli nam wszyscy ci zdolni i wrażliwi ludzie… Przenieśli nas i w czasy wojenne, i we współczesne, w czasy dzieciństwa, do momentów pierwszych tańców, pocałunków…

  Konkurs organizowany jest z dużym powodzeniem przez Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Początkowo młodzież przesyła swoje teksty nigdzie dotąd niepublikowane, a  specjalnie powołane  przez organizatorów  jury kieruje najlepsze prace do finału.  Może to być  wiersz  lub utwór pisany prozą w jednym egzemplarzu, który później jest  recytowany lub odczytany przez samego uczestnika. Jury konkursu zawsze ocenia oryginalność ujęcia tematu, pomysłowość formy i kompozycję,  a także poziom językowy  prezentacji.

  W czasie przerwy konkursu czas jak zwykle należał do  zespołu muzycznego ZSA-E w Weryni - zespołu Concordia i do pysznych, wyśmienitych przekąsek, babeczek, ciasteczek, kanapeczek.. -  przygotowanych specjalnie na to święto przez żywieniowców. Nagrody ufundowali niezawodni sponsorzy: Nadleśnictwo Kolbuszowa i Wydawnictwo ZNAK .
   

  Najlepsi okazali się:

   

  kategoria PROZA -  szkoły gimnazjalne

  Nagroda specjalna i  I miejsce: Karolina Sasiela z Gimnazjum w Dzikowcu

  II miejsce: Martyna Ragan ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej

  III miejsce: Kinga Zielińska z Gimnazjum w Dzikowcu i Anna Ziętek z Majdanu Królewskiego

   

   

  Wyróżnienia: Urszula Kosiorowska, Klaudia Maciąg, Inga Micek, Patrycja Wołosz (Majdan Królewski), Natalia Mazur ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolbuszowej) , Gabriela Muszyńska (Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej)

   

  kategoria PROZA -  szkoły ponadgimnazjalne

  Nagroda specjalna i I miejsce:  Krzysztof Ptaś z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych  w Weryni
  II miejsce:
  Gabriela Przybyło  z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej
  III miejsce: Dawid Węglowski  z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej

  Wyróżnienie: Aleksandra Chudzik i Magdalena Kołodziej  (LO Kolbuszowa)

   

  kategoria POEZJA -  szkoły gimnazjalne

  Nagroda specjalna i I miejsce: Dominka Kicińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej

  II miejsce: Alicja Łeptuch ze Szkoły Podstawowej w Komorowie i Wiktoria Łeptuch z Majdanu Królewskiego
  III miejsce: Hubert Drapała z Gimnazjum w Dzikowcu

  Wyróżnienia: Aleksandra Białek, Natalia Gul, Karolina Jamróz, Eliza Kubiś, Olga Miszczak, Dominika Rozmus (Szkoła Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej), Olga Borowska, Aleksandra Łobaza, Olga Trześniowska ( Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej), Oliwia Kosiorowska, Karolina Mokrzycka, Emilia Pacyna, Diana Rusin, Kinga Zielińska (Gimnazjum w Dzikowcu), Aleksandra Stec, Paweł Rębisz, Gabriela Kwarta ( Szkoła Podstawowa w Komorowie)

   

   

  kategoria POEZJA -  szkoły ponadgimnazjalne

  Nagroda specjalna  i I miejsce: Patrycja Gielarowska z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych  w Weryni
  II miejsce:
  Albert Tęcza  i Justyna Witas z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych  w Weryni

  Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Zdjęcia

   

 • Pionierki biznesu!

  24.04.2018

  Autorzy: B.Bryk, K.Wachowska


  Kreatywność, otwartość, pomysłowość, innowacyjność - to cechy istotne u każdego człowieka, a zwłaszcza u przedsiębiorcy. Ważna jest wtedy wiedza merytoryczna, umiejętność dokonywania wyborów czy podejmowania decyzji, by efektywnie prowadzić  działalność gospodarczą.
  Ekonomiści z klasy drugiej przez cały rok szkolny w ramach projektu „Przedsiębiorczość w praktyce” na zajęciach warsztatowych  zgłębiali tę wiedzę od strony praktycznej, czyli poznawali tajniki prowadzenia  i rozliczania firmy  pod nadzorem pracowników US, NBP, ZUS, WUP, PUM, IS. Spośród zespołu klasowego uczennice: Łucja Jagoda, Karolina Tereba i Klaudia Żarkowska jako zespół trzyosobowy zakwalifikowały się do półfinału konkursu Przedsiębiorczość w praktyce. Dzięki temu wiedzą  gdzie i jak założyć  firmę, potrafią dokonywać rozliczeń z US, ZUS czy innymi kontrahentami, jak aplikować o środki na prowadzenie i rozwój firmy.  Znają oni zawody przyszłości!
  W ramach tej działalności ekonomicznej,  w ubiegły piątek, te uczennice   rozwiązywały zadanie konkursowe w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku.  Musiały wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną, ale też umiejętnością gospodarowania czasem czy radzenia sobie ze stresem.  Miały one okazję przekonać się , że każdy człowiek w zespole jest ważną  i niepowtarzalną jednostką, bo efektywny zespół to firma sukcesu. O tym fakcie przekonywali wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego  dr Piotr Cyrek oraz dr Anna Mazurkiewicz. Finał konkursu odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim, a tam już  uczennice odbiorą   dyplomy  i atrakcyjne nagrody. A co potem? Kto wie...  może  założą własne firmy!

 • - Obrazek 1

 • 20.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny turniej piłki nożnej.

 • Jak wypełnić eWniosekPlus o dopłaty bezpośrednie?

  20.04.2018

  Autor: B.Sobowska-Rekut


  Jak wypełnić eWniosekPlus o dopłaty bezpośrednie dla rolników? Nie jest to trudne, o czym przekonało się 50 uczniów naszej szkoły podczas dzisiejszego szkolenia przeprowadzonego przez p. Dariusza Sałka i p. Krzysztofa Magda, pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kolbuszowej. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach Dnia Otwartego Agencji. Od 2018 r. rolnicy, którzy korzystają z dopłat bezpośrednich wypełniają wniosji w wersji elektronicznej. Zdjęcia

 • Zaplanuj swoją karierę już dziś!

  20.04.2018

  Autorzy: P.Gielarowska, I.Pogoda


  Jesteśmy w szkole średniej. Myślimy o maturze, egzaminach zawodowych, robimy wszystko, żeby je zdać jak najlepiej, ale co potem? Jaką podjąć decyzję, kiedy matura będzie już za nami, a egzaminy zawodowe zaliczone? Z pomocą przyszedł nam, uczniom klas trzecich technikum, pan Janusz Cyzio - doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Przedstawił możliwości, jakie mamy po ukończeniu szkoły. Szczegółowo opisał, jak zaplanować swoją karierę zawodową, żeby być zadowolonym na każdej płaszczyźnie życia, tej zawodowej, jak i wszystkich pozostałych. Wskazał miejsca, gdzie możemy się zwrócić z problemami związanymi z planowaniem kariery. Spotkanie to wniosło w nasze życie dużo ciekawych i przydatnych informacji, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości. To było dla wielu pozytywne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Zaplanuj swoją karierę już dziś! Po co czekać?! Zdjęcia

 • Ach witaj wiosno!

  19.04.2018

  Autor: M.Banaś


  Słynny niemiecki ogrodnik i hodowca roślin – Karl Foerster (1874-1970) powiedział: "Jeśli jesteś zadowolony ze swojego ogrodu, to znaczy, że na niego nie zasługujesz". My, ogrodnicy z zamiłowania, nie umiemy bezczynnie patrzeć na otaczającą nas przestrzeń. Chcemy zmieniać, poprawiać, doskonalić! Nie przekonują nas śpiewy ptaków słodko zachęcających do odpoczynku, czy młode soczyste liście rzucające cień na ławkę. Kreatorzy zieleni to osoby w ciągłym ruchu. Tu trzeba dosadzić, tam podlać, gdzie indziej uformować, wzruszyć, nawozić. Dziś założona rabata jutro łapczywie domaga się naszej uwagi i troski. A więc do dzieła! Przed nami dużo pracy. Usuwamy stare, sadzimy nowe. Większość nowych nasadzeń to autorski projekt obecnej klasy drugiej. A więc z tym większym zapałem prowadzimy metamorfozę szkolnego ogrodu. A odpoczynek? Nie mamy czasu. Przyjdzie na niego pora zimą przy kominku. A na razie: Zielonym do góry! Zdjęcia

 • Możesz wszystko!!!

  16.04.2018

  Autorzy: J.Witas, W.Cesarz, A.Kiwak


  Marzenia się spełniają... To była myśl przewodnia spotkania z absolwentem naszej szkoły, Wojciechem Jachyrą, który opowiadał nam o swoich doświadczeniach. W środę (4 kwietnia 2018 r.) mogliśmy posłuchać o jego drodze na szczyt, podążaniu za marzeniami, dalszych planach.

  Wojciech Jachyra - rocznik 1987 urodził się w Kolbuszowej, wychował w Weryni. Ukończył technikum w Weryni. Dziś fotograf mody, pasjonat sztuki, varsavianista z zamiłowania. Regularnie publikuje swoje prace w polskich i zagranicznych magazynach. Tworzy autorskie projekty fotograficzne i sesje mody. Od kilku sezonów odpowiedzialny za tworzenie kampanii wizerunkowych polskiej marki MALE-ME. Od jakiegoś czasu związany z Gdańskiem. Tam mieszka  i pracuje.

  Spotkanie z artystą fotografikiem było pokłosiem jego wystawy w pałacu Tyszkiewiczów, która odbyła się 17 lutego 2018 r. i nosiła tytuł: „Człowiek – portret – moda” Ukazywała ona efekty pracy z największymi nazwiskami polskiego modelingu oraz postaciami z pierwszych stron prestiżowych pism, takimi jak: Helena Norowicz, Sonia Bohosiewicz, Michalina Olszańska czy Rafał Maślak.  Jak wskazuje tytuł, wystawa skupia się na ukazaniu różnego oblicza człowieka w świecie mody poprzez portret.

  Uczniowie mieli możliwość zobaczenia części wystawianych prac. Podziwialiśmy jego fotografie, dowiadywaliśmy się jak powstawały. Wielu z nas było naprawdę zdziwionych, ilu osób potrzeba do stworzenia kilku zdjęć. Po spotkaniu mogliśmy zadać parę pytań fotografowi, poprosić o autograf, czy zwyczajnie zamienić z nim kilka słów.

  Przykład Wojtka jest dla nas motywacją. Marzenia się spełniają, musimy tylko o nie zawalczyć! Zdjęcia

 • Czytanie książek - film w głowie

  16.04.2018

  Autorzy: P.Gielarowska, B.Sobowska-Rekut


  Piękna pogoda dopisuje, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ją dobrze. W ostatni poniedziałek udało to się nam, uczniom klasy trzeciej, podczas lekcji bibliotecznej. Wzięliśmy ze sobą książki, wyszliśmy na świeże powietrze i zaczęliśmy czytać. Wiosenna aura stworzyła niesamowitą atmosferę. Zapach trawy, piękne stokrotki i ciepły wiatr sprawiły, ze czytanie stało się jeszcze bardziej przyjemne. Odpłynęliśmy w świat bohaterów książek.To było ciekawe doświadczenie ... warto spróbować!

 • Pracowite dzieciaki

  16.04.2018

  Autor: A.Biestek


  Na pochwałę zasługują uczniowie klasy „0” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku, którzy zawitali do naszej szkoły na warsztaty kulinarne. Ich zapał i zaangażowanie w wykonywaniu drobnych wypieków zakąskowych był ogromny i odwrotnie proporcjonalny do wzrostu. Opiekę nad młodziutkimi kursantami warsztatów kulinarnych sprawowali uczniowie klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Ewelina Bednarz, Monika Bałek, Aleksandra i Monika Biestek, Natalian Grabiec, Paulina Mazur oraz Patrycja Pyra wraz z opiekunem p. Agnieszką Biestek. Wspaniała atmosfera zajęć sprawiła, że nawet najmłodsi śmiało próbowali swych sił i umiejętności podczas warsztatów gastronomicznych  wykonując calzone - pierożki a`la pizza, koreczki owocowe według uznania. Pod koniec zajęć przygotowały babeczki na słono z różnymi kolorami serków pięknie udekorowane warzywami.

  Dzieciaki były zachwycone efektami swojej pracy, tym bardziej, że mogły je na zakończenie zjeść, co też oczywiście uczyniły ku wielkiej radości organizatorów. Zdjęcia

 • Własna firma czy zawód przyszłości?

  16.04.2018

  Autorzy: K. Maciąg, K.Wachowska


  W ubiegły poniedziałek w ZSA-E w Weryni - w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości - gościliśmy kilku pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej:  panią Marzenę Selwę, panią Izabelę Karkut oraz pana  Tomasza  Malinowskiego.  Tematyka spotkania to Aktywne sposoby poszukiwania pracy i  samozatrudnienie jako jeden ze sposobów na aktywizację zawodową.
  Przekazali nam oni wiele cennych informacji oraz dali wskazówki co robić, by po ukończeniu szkoły realizować się w tym, co jest naszą pasją i jak znaleźć dobrą pracę!
  P
  ani Marzena Selwa -jako doradca klienta oraz pośrednik pracy w Kolbuszowej - przedstawiła nam elastyczne sposoby poszukiwania pracy. Jednym  z nich jest właśnie Powiatowy Urząd Pracy, ale również Internet, media, ogłoszenia na witrynach sklepowych bądź tablicach ogłoszeń. Zwróciła także uwagę na to, aby nieustannie być aktywnym w poszukiwaniu pracy. Mogliśmy zobaczyć długą listę zawodów deficytowych, zrównoważonych oraz nadwyżkowych. Po analizie  licznych ofert pracy w bieżącym roku przekonaliśmy się, że znalezienie pracy nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczą odpowiednie kwalifikacje, a przede wszystkim chęć, zapał i zaangażowanie, bez których nasze cele byłyby niczym  tzw. ,,zamki z piasku"" - nietrwałe i i z góry skazane na porażkę.
  Następnie  pani Izabela Karkut opowiadała o pozyskaniu prowadząca  środków na podjęcie działalności gospodarczej. Przybliżyła nam pojęcia z dofinansowania oraz zasady określające komu  i na jakich zasadach ono przysługuje. Staże stały się dla nas interesującą perspektywą na przyszłość, a w naszej pamięci zapisały się kolejne ważne zagadnienia, jak chociażby prace interwencyjne czy bon na zasiedlenie. Wiemy jak pozyskać  środki na rozpoczęcie i prowadzenie własnej firmy.
  Kolejną dawkę informacji mogliśmy usłyszeć od pana Malinowskiego, który zajmuje się szkoleniem osób bezrobotnych. W ciekawy sposób scharakteryzował nam pokrótce wszystkie rodzaje szkoleń: grupowe, indywidualne oraz bony szkoleniowe. Wspomniał też o stypendiach szkoleniowych.
  Punktem kulminacyjnym była analiza wniosku o dofinansowanie działalności gospodarczej-2018.
  Spotkanie było bardzo ciekawe. Wyszliśmy z niego bogatsi o wiele nowych informacji. Zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w naszej przyszłości!

 • Plan lekcji

  13.04.2018

  Autor: Mieczysław Oślizło

  Od dnia 16.04.2018 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Co nowego w bankowości?

  13.04.2018

  Autorzy: N.Preneta, A.Kiwak


  Szkoła to nie tylko lekcje i co tu ukrywać dużo przyjemniejsze przerwy. To także instytucja, która wymusza pewne postawy i zachowania, wśród których bardzo ważna jest rywalizacja, zdecydowanie i determinacja. Dlatego 10 kwietnia 2018 r. wzięliśmy udział w I etapie konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych, który został zorganizowany przez Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Mielcu pt. Co nowego w bankowości. Przedstawicielami szkoły byli ekonomiści z klasy I: Gabriela Drałus, Patrycja Tęcza, Natalia Preneta i Konrad Świątek. Naszym zadaniem było rozwiązać test odpowiedzi jednokrotnego wyboru, składający się z 22 pytań z zakresu bankowości. W przypadku uzyskania przez uczestników takiej samej ilości punktów, decydujący był czas oddania testu. Dziesięciu uczestników z najwyższą ilością punktów przeszło do drugiego etapu Konkursu. Niestety nikomu z naszej grupy nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu. Na pewno w następnej edycji konkursu spróbujemy swoich sił jeszcze raz.

 • Kulinarni odkrywcy

  09.04.2018

  Autorzy: W. Majewska, A.Kiwak


  Czy wiesz co to jest kuchnia fusion, food deising, food pairing, slow food lub finer food? Czy próbowałeś jak smakuje ośmiornica, krewetki, ślimaki, surowy łosoś lub komosa? Tak egzotyczne surowce, pojęcia i nowoczesne procesy technologiczne nie są już tajemnicą dla uczniów ZSA-E w Weryni uczestniczących w warsztatach kulinarnych „Kuchnia pełna zdrowia”. Przewodnikiem w odkrywaniu nowych smaków był mistrz kuchni Jacek Świerk z Podkarpackiej Akademii Kulinarnej i Konsultingowej wspomagany przez panie Wiolettę Majewską i Annę Tęczę. Dużym wyzwaniem było przygotowanie ośmiornicy i ślimaków, które uczniowie sporządzali po raz pierwszy. Pozytywnym zaskoczeniem smakowym okazały się potrawy z surowej ryby – tatar z łososia z dressingiem malinowo - imbirowym i surowego mięsa – rafaello wołowe. Na warsztatach uczniowie przygotowali także: szoty krewetkowo kiełkowe z melonem, sałatkę z komosy ryżowej z indykiem, sałatkę z owocami morza, crepinette, sakiewki filo z kaszą i serem, polędwiczki w cieście francuskim, ziemniaczaną fantazję w sepii, ostrą gruszkę, fuczki, purre z marchewki, topinambur z jagodami. Przygotowane potrawy układane były na półmiskach i talerzach z zgodnie z zasadami food deising co sprawiło, że nie tylko wybornie smakowały ale także pięknie wyglądały.

 • Dzień gier i warsztatów ekonomicznych

  09.04.2018

  Autorzy: K.Maciąg, K.Wachowska


  W ubiegły piątek mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole koleżanki i kolegów z gimnazjów całego powiatu kolbuszowskiego, wraz z ich opiekunami, na tzw. Dniu warsztatów i gier ekonomicznych realizowanych w ramach projektu „Z Ekonomią za Pan Brat”. Spotkanie miało na celu w ciekawy i zabawny sposób przybliżyć zagadnienia związane z bankowością, rachunkowością, marketingiem, finansami czy zarządzaniem.

  Po oficjalnym powitaniu wszystkich drużyn przez panią Beatę Bryk gimnazjaliści mogli posłuchać absolwentki, kształcącej się w ZSA-E w Weryni w zawodzie technik ekonomista - Beaty Marut, która tak wspominała szkołę: Bardzo cieszę się, że wybrałam zawód technik ekonomista. Świetni nauczyciele nie tylko przekazali mi cenną wiedzę merytoryczną i praktyczną, ale również nie pozwoli zwątpić w siebie i swoje możliwości. Związałam swoją przyszłość z tym zawodem i obecnie pracuję jako księgowa w biurze rachunkowym. Ta szkoła i nauczyciele otworzyli mi drogę do sukcesu i spełniam się w tym, co lubię. Wam zaś drodzy Gimnazjaliści życzę, abyście się nie poddawali ani nie bali realizować swoich planów.

  Słowa są bardzo motywujące. Zachęcają do kształcenia się w zawodzie technika ekonomisty, ale przede wszystkim niosą przekaz, by podążać za swymi marzeniami. Wystarczy odrobina chęci i ciężka praca, a niemożliwe stanie się możliwym do spełnienia!

  Następnie gimnazjaliści zostali zapoznani z zasadami naszej gry. Zorganizowaliśmy warsztaty, później konkurs. Każdy wykazywał się jasnym umysłem i zręcznością połączoną z umiejętnością szybkiego rachowania, kalkulowania czy odgadywania quizów. Rywalizacja była zacięta, a na twarzach wszystkich gościły uśmiechy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dzikowca. Wszyscy uczestnicy zaś w ramach konkursu udadzą się już niedługo, bo w maju, na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

  Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista przekazali swoim młodszym kolegom i koleżankom wiedzę z zakresu ekonomii- można by rzec- ekonomię ,,w pigułce''. Nauczyli ich obsługi kas fiskalnych, wypełniania faktur i innych dowodów księgowych  czy posługiwania się programami komputerowymi: magazynowo –sprzedażowym Subiekt GT czy kadrowo – płacowym Gratyfikant GT. Zaprosiliśmy gimnazjalistów na projekcję filmów Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, Po co nam giełda.

  Wszystkie wydarzenia uświetniła oprawa fotograficzna. Zajęli się tym dwaj kamerzyści oraz uczennice z naszej szkoły: Brygida Bujak i Anna Kolano. Na koniec w stołówce szkolnej odbył się poczęstunek, gdzie można było skosztować pierogów, które rozpływały się w ustach. Młodsi koledzy podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Byli bardzo zadowoleni; pełni wrażeń, część z nich rozważa wybór naszej szkoły i kształcenia się, w zawodzie ekonomisty.

  Gimnazjaliści przekonali się, że ekonomia to nie tylko i wyłącznie matematyka. To również logiczne myślenie, praca z klientem, ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, prowadzenie firmy  czy planowanie i zarządzanie.  Zobaczyli, że można kształcić się w zawodzie technik ekonomista i nie oznacza to wcale siedzenia przez 45 minut w ławce i wyczekiwania z niecierpliwością na dzwonek. Wręcz przeciwnie! To szansa na zdobywanie ciekawych informacji, a zarazem dobra zabawa.

  Bowiem jak powiedział Claude Bernard: ,,Kto nie doznaje tortury niewiedzy, nie odczuje też nigdy radości odkrycia...''. Zdjęcia

 • X Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy - Harmonia zdarzeń

  04.04.2018

  Autor: K.Wachowska


  Już po raz dziesiąty Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni wraz ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej organizuje konkurs literacki. Zapraszamy wszystkich, którzy mają bogatą wyobraźnię i lubią pisać, tworzyć, odkrywać, po swojemu nazywać harmonię zdarzeń... 

  Regulamin konkursu dostępny tutaj
  Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj

 • - Obrazek 1

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria