Nawigacja

 • Ach witaj wiosno!

  19.04.2018

  Autor: M.Banaś


  Słynny niemiecki ogrodnik i hodowca roślin – Karl Foerster (1874-1970) powiedział: "Jeśli jesteś zadowolony ze swojego ogrodu, to znaczy, że na niego nie zasługujesz". My, ogrodnicy z zamiłowania, nie umiemy bezczynnie patrzeć na otaczającą nas przestrzeń. Chcemy zmieniać, poprawiać, doskonalić! Nie przekonują nas śpiewy ptaków słodko zachęcających do odpoczynku, czy młode soczyste liście rzucające cień na ławkę. Kreatorzy zieleni to osoby w ciągłym ruchu. Tu trzeba dosadzić, tam podlać, gdzie indziej uformować, wzruszyć, nawozić. Dziś założona rabata jutro łapczywie domaga się naszej uwagi i troski. A więc do dzieła! Przed nami dużo pracy. Usuwamy stare, sadzimy nowe. Większość nowych nasadzeń to autorski projekt obecnej klasy drugiej. A więc z tym większym zapałem prowadzimy metamorfozę szkolnego ogrodu. A odpoczynek? Nie mamy czasu. Przyjdzie na niego pora zimą przy kominku. A na razie: Zielonym do góry! Zdjęcia

 • Możesz wszystko!!!

  16.04.2018

  Autorzy: J.Witas, W.Cesarz, A.Kiwak


  Marzenia się spełniają... To była myśl przewodnia spotkania z absolwentem naszej szkoły, Wojciechem Jachyrą, który opowiadał nam o swoich doświadczeniach. W środę (4 kwietnia 2018 r.) mogliśmy posłuchać o jego drodze na szczyt, podążaniu za marzeniami, dalszych planach.

  Wojciech Jachyra - rocznik 1987 urodził się w Kolbuszowej, wychował w Weryni. Ukończył technikum w Weryni. Dziś fotograf mody, pasjonat sztuki, varsavianista z zamiłowania. Regularnie publikuje swoje prace w polskich i zagranicznych magazynach. Tworzy autorskie projekty fotograficzne i sesje mody. Od kilku sezonów odpowiedzialny za tworzenie kampanii wizerunkowych polskiej marki MALE-ME. Od jakiegoś czasu związany z Gdańskiem. Tam mieszka  i pracuje.

  Spotkanie z artystą fotografikiem było pokłosiem jego wystawy w pałacu Tyszkiewiczów, która odbyła się 17 lutego 2018 r. i nosiła tytuł: „Człowiek – portret – moda” Ukazywała ona efekty pracy z największymi nazwiskami polskiego modelingu oraz postaciami z pierwszych stron prestiżowych pism, takimi jak: Helena Norowicz, Sonia Bohosiewicz, Michalina Olszańska czy Rafał Maślak.  Jak wskazuje tytuł, wystawa skupia się na ukazaniu różnego oblicza człowieka w świecie mody poprzez portret.

  Uczniowie mieli możliwość zobaczenia części wystawianych prac. Podziwialiśmy jego fotografie, dowiadywaliśmy się jak powstawały. Wielu z nas było naprawdę zdziwionych, ilu osób potrzeba do stworzenia kilku zdjęć. Po spotkaniu mogliśmy zadać parę pytań fotografowi, poprosić o autograf, czy zwyczajnie zamienić z nim kilka słów.

  Przykład Wojtka jest dla nas motywacją. Marzenia się spełniają, musimy tylko o nie zawalczyć! Zdjęcia

 • Czytanie książek - film w głowie

  16.04.2018

  Autorzy: P.Gielarowska, B.Sobowska-Rekut


  Piękna pogoda dopisuje, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ją dobrze. W ostatni poniedziałek udało to się nam, uczniom klasy trzeciej, podczas lekcji bibliotecznej. Wzięliśmy ze sobą książki, wyszliśmy na świeże powietrze i zaczęliśmy czytać. Wiosenna aura stworzyła niesamowitą atmosferę. Zapach trawy, piękne stokrotki i ciepły wiatr sprawiły, ze czytanie stało się jeszcze bardziej przyjemne. Odpłynęliśmy w świat bohaterów książek.To było ciekawe doświadczenie ... warto spróbować!

 • Pracowite dzieciaki

  16.04.2018

  Autor: A.Biestek


  Na pochwałę zasługują uczniowie klasy „0” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku, którzy zawitali do naszej szkoły na warsztaty kulinarne. Ich zapał i zaangażowanie w wykonywaniu drobnych wypieków zakąskowych był ogromny i odwrotnie proporcjonalny do wzrostu. Opiekę nad młodziutkimi kursantami warsztatów kulinarnych sprawowali uczniowie klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Ewelina Bednarz, Monika Bałek, Aleksandra i Monika Biestek, Natalian Grabiec, Paulina Mazur oraz Patrycja Pyra wraz z opiekunem p. Agnieszką Biestek. Wspaniała atmosfera zajęć sprawiła, że nawet najmłodsi śmiało próbowali swych sił i umiejętności podczas warsztatów gastronomicznych  wykonując calzone - pierożki a`la pizza, koreczki owocowe według uznania. Pod koniec zajęć przygotowały babeczki na słono z różnymi kolorami serków pięknie udekorowane warzywami.

  Dzieciaki były zachwycone efektami swojej pracy, tym bardziej, że mogły je na zakończenie zjeść, co też oczywiście uczyniły ku wielkiej radości organizatorów. Zdjęcia

 • Własna firma czy zawód przyszłości?

  16.04.2018

  Autorzy: K. Maciąg, K.Wachowska


  W ubiegły poniedziałek w ZSA-E w Weryni - w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości - gościliśmy kilku pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej:  panią Marzenę Selwę, panią Izabelę Karkut oraz pana  Tomasza  Malinowskiego.  Tematyka spotkania to Aktywne sposoby poszukiwania pracy i  samozatrudnienie jako jeden ze sposobów na aktywizację zawodową.
  Przekazali nam oni wiele cennych informacji oraz dali wskazówki co robić, by po ukończeniu szkoły realizować się w tym, co jest naszą pasją i jak znaleźć dobrą pracę!
  P
  ani Marzena Selwa -jako doradca klienta oraz pośrednik pracy w Kolbuszowej - przedstawiła nam elastyczne sposoby poszukiwania pracy. Jednym  z nich jest właśnie Powiatowy Urząd Pracy, ale również Internet, media, ogłoszenia na witrynach sklepowych bądź tablicach ogłoszeń. Zwróciła także uwagę na to, aby nieustannie być aktywnym w poszukiwaniu pracy. Mogliśmy zobaczyć długą listę zawodów deficytowych, zrównoważonych oraz nadwyżkowych. Po analizie  licznych ofert pracy w bieżącym roku przekonaliśmy się, że znalezienie pracy nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczą odpowiednie kwalifikacje, a przede wszystkim chęć, zapał i zaangażowanie, bez których nasze cele byłyby niczym  tzw. ,,zamki z piasku"" - nietrwałe i i z góry skazane na porażkę.
  Następnie  pani Izabela Karkut opowiadała o pozyskaniu prowadząca  środków na podjęcie działalności gospodarczej. Przybliżyła nam pojęcia z dofinansowania oraz zasady określające komu  i na jakich zasadach ono przysługuje. Staże stały się dla nas interesującą perspektywą na przyszłość, a w naszej pamięci zapisały się kolejne ważne zagadnienia, jak chociażby prace interwencyjne czy bon na zasiedlenie. Wiemy jak pozyskać  środki na rozpoczęcie i prowadzenie własnej firmy.
  Kolejną dawkę informacji mogliśmy usłyszeć od pana Malinowskiego, który zajmuje się szkoleniem osób bezrobotnych. W ciekawy sposób scharakteryzował nam pokrótce wszystkie rodzaje szkoleń: grupowe, indywidualne oraz bony szkoleniowe. Wspomniał też o stypendiach szkoleniowych.
  Punktem kulminacyjnym była analiza wniosku o dofinansowanie działalności gospodarczej-2018.
  Spotkanie było bardzo ciekawe. Wyszliśmy z niego bogatsi o wiele nowych informacji. Zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w naszej przyszłości!

 • Plan lekcji

  13.04.2018

  Autor: Mieczysław Oślizło

  Od dnia 16.04.2018 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

 • Co nowego w bankowości?

  13.04.2018

  Autorzy: N.Preneta, A.Kiwak


  Szkoła to nie tylko lekcje i co tu ukrywać dużo przyjemniejsze przerwy. To także instytucja, która wymusza pewne postawy i zachowania, wśród których bardzo ważna jest rywalizacja, zdecydowanie i determinacja. Dlatego 10 kwietnia 2018 r. wzięliśmy udział w I etapie konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych, który został zorganizowany przez Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Mielcu pt. Co nowego w bankowości. Przedstawicielami szkoły byli ekonomiści z klasy I: Gabriela Drałus, Patrycja Tęcza, Natalia Preneta i Konrad Świątek. Naszym zadaniem było rozwiązać test odpowiedzi jednokrotnego wyboru, składający się z 22 pytań z zakresu bankowości. W przypadku uzyskania przez uczestników takiej samej ilości punktów, decydujący był czas oddania testu. Dziesięciu uczestników z najwyższą ilością punktów przeszło do drugiego etapu Konkursu. Niestety nikomu z naszej grupy nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu. Na pewno w następnej edycji konkursu spróbujemy swoich sił jeszcze raz.

 • Kulinarni odkrywcy

  09.04.2018

  Autorzy: W. Majewska, A.Kiwak


  Czy wiesz co to jest kuchnia fusion, food deising, food pairing, slow food lub finer food? Czy próbowałeś jak smakuje ośmiornica, krewetki, ślimaki, surowy łosoś lub komosa? Tak egzotyczne surowce, pojęcia i nowoczesne procesy technologiczne nie są już tajemnicą dla uczniów ZSA-E w Weryni uczestniczących w warsztatach kulinarnych „Kuchnia pełna zdrowia”. Przewodnikiem w odkrywaniu nowych smaków był mistrz kuchni Jacek Świerk z Podkarpackiej Akademii Kulinarnej i Konsultingowej wspomagany przez panie Wiolettę Majewską i Annę Tęczę. Dużym wyzwaniem było przygotowanie ośmiornicy i ślimaków, które uczniowie sporządzali po raz pierwszy. Pozytywnym zaskoczeniem smakowym okazały się potrawy z surowej ryby – tatar z łososia z dressingiem malinowo - imbirowym i surowego mięsa – rafaello wołowe. Na warsztatach uczniowie przygotowali także: szoty krewetkowo kiełkowe z melonem, sałatkę z komosy ryżowej z indykiem, sałatkę z owocami morza, crepinette, sakiewki filo z kaszą i serem, polędwiczki w cieście francuskim, ziemniaczaną fantazję w sepii, ostrą gruszkę, fuczki, purre z marchewki, topinambur z jagodami. Przygotowane potrawy układane były na półmiskach i talerzach z zgodnie z zasadami food deising co sprawiło, że nie tylko wybornie smakowały ale także pięknie wyglądały.

 • Dzień gier i warsztatów ekonomicznych

  09.04.2018

  Autorzy: K.Maciąg, K.Wachowska


  W ubiegły piątek mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole koleżanki i kolegów z gimnazjów całego powiatu kolbuszowskiego, wraz z ich opiekunami, na tzw. Dniu warsztatów i gier ekonomicznych realizowanych w ramach projektu „Z Ekonomią za Pan Brat”. Spotkanie miało na celu w ciekawy i zabawny sposób przybliżyć zagadnienia związane z bankowością, rachunkowością, marketingiem, finansami czy zarządzaniem.

  Po oficjalnym powitaniu wszystkich drużyn przez panią Beatę Bryk gimnazjaliści mogli posłuchać absolwentki, kształcącej się w ZSA-E w Weryni w zawodzie technik ekonomista - Beaty Marut, która tak wspominała szkołę: Bardzo cieszę się, że wybrałam zawód technik ekonomista. Świetni nauczyciele nie tylko przekazali mi cenną wiedzę merytoryczną i praktyczną, ale również nie pozwoli zwątpić w siebie i swoje możliwości. Związałam swoją przyszłość z tym zawodem i obecnie pracuję jako księgowa w biurze rachunkowym. Ta szkoła i nauczyciele otworzyli mi drogę do sukcesu i spełniam się w tym, co lubię. Wam zaś drodzy Gimnazjaliści życzę, abyście się nie poddawali ani nie bali realizować swoich planów.

  Słowa są bardzo motywujące. Zachęcają do kształcenia się w zawodzie technika ekonomisty, ale przede wszystkim niosą przekaz, by podążać za swymi marzeniami. Wystarczy odrobina chęci i ciężka praca, a niemożliwe stanie się możliwym do spełnienia!

  Następnie gimnazjaliści zostali zapoznani z zasadami naszej gry. Zorganizowaliśmy warsztaty, później konkurs. Każdy wykazywał się jasnym umysłem i zręcznością połączoną z umiejętnością szybkiego rachowania, kalkulowania czy odgadywania quizów. Rywalizacja była zacięta, a na twarzach wszystkich gościły uśmiechy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dzikowca. Wszyscy uczestnicy zaś w ramach konkursu udadzą się już niedługo, bo w maju, na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

  Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista przekazali swoim młodszym kolegom i koleżankom wiedzę z zakresu ekonomii- można by rzec- ekonomię ,,w pigułce''. Nauczyli ich obsługi kas fiskalnych, wypełniania faktur i innych dowodów księgowych  czy posługiwania się programami komputerowymi: magazynowo –sprzedażowym Subiekt GT czy kadrowo – płacowym Gratyfikant GT. Zaprosiliśmy gimnazjalistów na projekcję filmów Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, Po co nam giełda.

  Wszystkie wydarzenia uświetniła oprawa fotograficzna. Zajęli się tym dwaj kamerzyści oraz uczennice z naszej szkoły: Brygida Bujak i Anna Kolano. Na koniec w stołówce szkolnej odbył się poczęstunek, gdzie można było skosztować pierogów, które rozpływały się w ustach. Młodsi koledzy podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Byli bardzo zadowoleni; pełni wrażeń, część z nich rozważa wybór naszej szkoły i kształcenia się, w zawodzie ekonomisty.

  Gimnazjaliści przekonali się, że ekonomia to nie tylko i wyłącznie matematyka. To również logiczne myślenie, praca z klientem, ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, prowadzenie firmy  czy planowanie i zarządzanie.  Zobaczyli, że można kształcić się w zawodzie technik ekonomista i nie oznacza to wcale siedzenia przez 45 minut w ławce i wyczekiwania z niecierpliwością na dzwonek. Wręcz przeciwnie! To szansa na zdobywanie ciekawych informacji, a zarazem dobra zabawa.

  Bowiem jak powiedział Claude Bernard: ,,Kto nie doznaje tortury niewiedzy, nie odczuje też nigdy radości odkrycia...''. Zdjęcia

 • X Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy - Harmonia zdarzeń

  04.04.2018

  Autor: K.Wachowska


  Już po raz dziesiąty Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni wraz ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej organizuje konkurs literacki. Zapraszamy wszystkich, którzy mają bogatą wyobraźnię i lubią pisać, tworzyć, odkrywać, po swojemu nazywać harmonię zdarzeń... 

  Regulamin konkursu dostępny tutaj
  Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj

 • - Obrazek 1

 • Dzień przedsiębiorczości - doskonały start w przyszłość!

  04.04.2018

  Autorzy: A. Piątek, B. Bryk, K.Wachowska


  W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny odbyła się już kolejna edycja „Dnia przedsiębiorczości”. Jak co roku, chętni uczniowie przez jeden dzień byli praktykantami w wybranych przez siebie przedsiębiorstwach. Od urzędów, poprzez banki, aż po małe firmy, koledzy i koleżanki naszej szkoły zdobywali pierwsze doświadczenie zawodowe. To był niezapomniany dzień ich przyszłej kariery!

  Poznawaliśmy zawody, które chcielibyśmy w przyszłości wykonywać i obserwowaliśmy jak funkcjonują placówki naszych marzeń. Celem praktyki było nie tylko  poznanie zawodu od strony praktycznej, ale też zweryfikowanie swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danej pracy.

  Wszyscy  wróciliśmy z jednodniowej praktyki bardzo zadowoleni, pełni wrażeń, nowych doświadczeń, no i oczywiście z uśmiechami na twarzy, co z pewnością oznacza, że był to udany dzień. Nauka poprzez pracę na pewno pozwala zapamiętać i nauczyć się o wiele więcej, niż będąc tylko na lekcji i ucząc się samej teorii - wspominają sami uczniowie. 

  W przedsięwzięciu udział wzięło 27 osób z klas pierwszych, drugich i trzecich kształcących się w zawodach technika ekonomisty, architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych.

  Zachęcamy do  udziału w kolejnej edycji „Dnia przedsiębiorczości” za rok! Zdjęcia

 • Edukacyjny spektakl

  04.04.2018

  Autorzy: K.Maciąg, K.Wachowska


  W ubiegłą środę udaliśmy się do MDK w Kolbuszowej na spektakl pt. ,,W krzywym zwierciadle''. W powietrzu czuć było pierwsze oznaki wiosny, a w naszych sercach zagościła radość! Gdy cała sala zapełniła się widzami, zapanowała idealna cisza. Spektakl opowiadał historię artysty-pisarza, który boryka się z problemami finansowymi. Podjął się on próby napisania scenariusza do serialu komediowego. Napotkał na swej drodze wiele przeszkód, które głównie wynikały jednak z podniosłych myśli szalejących w jego głowie, niczym huragan. Chcąc stworzyć coś niezwykłego, oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju, zapomniał o współczesnej kulturze i sztuce. Nie rozumiał, jak ludzi mogą bawić zwyczajne komedie, które nic nie wnoszą do życia. Poglądy i zainteresowania pisarza kłóciły się z potrzebami masowego odbiorcy. Odbiorcy, który chce tylko w spokoju odpocząć i zrelaksować się przed telewizorem przy śmiesznej komedii, nie zaś przy poważnej Trylogii H.Sienkiewicza czy innych słynnych dziełach. Mężczyzna nie pojmuje współczesnego malarstwa; nie zna się też na Internecie, który uważa za zbyteczny. Rodzina i znajomi zmieniają nieco jego tok myślenia. Z nowym zapałem i twórczą weną zaczyna prace nad scenariuszem. Czy mu się to udało i jaki był efekt końcowy...? - odpowiedź znają tylko ci, którzy oglądali ten niezwykły spektakl.
  Widowisko łączy w sobie cechy komedii, tragedii oraz groteski. Nie tylko bawi do łez, ale również uczy i skłania do przemyśleń.Gra aktorów od pierwszej chwili budziła zaciekawienie. Uwagę przyciągała żywa gestykulacja oraz efekty specjalne i muzyka. Wzrok przykuwała także piękna dekoracja, oświetlenie i barwne kostiumy idealnie wpisujące się w klimat przedstawienia. 
  W ,,Krzywym zwierciadle'' to świetny spektakl godny polecenia wszystkim- bez względu na wiek. Nie tylko jest to  wspaniała rozrywka, ale przede wszystkim okazja do uświadomienia sobie, jakie wartości w życiu są najważniejsze i co stanowi klucz do osiągnięcia pełni szczęścia.

 • - Obrazek 1

 • "Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma...”

  27.03.2018

  Autorzy: P.Gielarowska, K.Wachowska


  Te słowa Wisławy Szymborskiej są idealnym podsumowaniem naszego pobytu w Londynie. Właśnie stoimy przed hotelem, tym samym, który był naszym domem przez całe trzy tygodnie. To tutaj zdobywaliśmy nowe doświadczenia, spędzaliśmy wspólnie czas, poznawaliśmy się od innej strony, nie tylko tej „szkolnej”. Spotkaliśmy tutaj mnóstwo ludzi, którzy niejednokrotnie stali się naszymi przyjaciółmi…A teraz pora wracać...? Niby jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo tęsknota za domem dała już o sobie znać, jednak mimo wszystko zostaje melancholia, lekkie ukłucie w sercu, że zostawiamy tutaj cząstkę siebie. Jedni większą, drudzy malutką, jak ziarnko piasku… Hej Londynie… będziemy tęsknić! Zapewne każdy za czymś innym, bo może za angielskim śniadaniem, za codzienną jazdą do pracy metrem albo zakupami w angielskich sklepach ?  Zostawiamy cząstkę siebie. Pora wracać do domu. Zdjecia
   

 • Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu fotograficznego "Cuda natury w obiektywie"

  26.03.2018

  Autor: M.Banaś


  23 marca w piątek ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego dedykowanego gimnazjalistom z powiatu kolbuszowskiego. Do naszej szkoły, która była organizatorem tego przedsięwzięcia, napłynęło łącznie 35 zdjęć. Przedstawiały one krajobrazy, zwierzęta, drobne elementy niezwykle wpisujące się w tło, pojedyncze twory natury. Poziom prac był wysoki, a tematyka przedstawiona na zdjęciach doskonale odzwierciedlała niezwykłość otaczającej nas przyrody. Siedmioosobowe jury składało się z osób pasjonujących się fotografią i zajmujących się wykonywaniem zdjęć, a także przyrodników. Podjęcie decyzji i wyłonienie zwycięzców było trudne, w związku z tym postanowiono dodatkowo przyznać wyróżnienie pięciu pracom. O godzinie 10:00 w sali bibliotecznej zorganizowano wernisaż prac. Po uroczystym przywitaniu gości szkolny zespół zagrał mały koncert, po czym wręczono dyplomy i nagrody najlepszym gimnazjalnym fotografom:

  I miejsce - Aleksandra Anna Wójtowicz (Majdan Królewski)

  II miejsce – Anna Krawiec (Wola Raniżowska)

  III miejsce – Wiktoria Kasica (Wola Raniżowska)

  Dodatkowo wyróżniono prace takich uczniów jak: Milena Gładka (Raniżów), Natalia Kopeć (Wola Raniżowska), Weronika Sasiela (Wola Raniżowska), Agnieszka Adamczyk (Raniżów), Adrian Rząsa (Majdan Królewski).

  Po uściskach dłoni przybyli gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach florystycznych. W okresie zbliżających się świąt również tematyka warsztatów była oczywista. W wianki z bukszpanu oraz wiklinowe koszyczki wplatano drobne kwiaty, skorupki jaj, puszyste kurczątka, suszony mech czy po prostu kolorowe dodatki. Powstałe dekoracje upiększą już niebawem wielkanocne stoły.

  Prace fotograficzne obecnie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej na terenie szkoły. Wszystkim laureatom konkursu jeszcze raz gratulujemy!!! Zdjęcia

 • Seneka Młodszy napisał...

  26.03.2018

  Autor: M.Banaś


  Seneka Młodszy napisał: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”. By wchodząc w tak oczekiwaną przez młodzież dorosłość móc stanąć naprzeciw świata i głośno powiedzieć: Jestem gotowy! Gotowy by działać, przeć do przodu, osiągać sukces, by upaść i wstać silniejszym, by zdobywać małe i wielkie rzeczy. Jak zdobyć odwagę na to wszystko? Jednym z elementów jest poczucie przygotowania, a to jakże łatwo zdobyć w praktyce. Nie tylko słuchając i patrząc, ale najważniejsze: działając. Przyszli architekci krajobrazu wiele czasu spędzają na zajęciach opartych na praktycznym nauczaniu. Warsztaty rysunkowe, florystyczne, wykonywanie rysunków technicznych, sianie i sadzenie roślin, pielęgnacja otaczającej nas zieleni. Ponadto w naszej szkole taką możliwość dają między innymi pracownie komputerowe, gdzie wykreowana przez młode umysły przestrzeń staje się namacalna na monitorze komputera. Dzięki programom do projektowania ogrodów można dowolnie zmieniać pomysły bez zużywania wielu sztuk kalek i papieru. Gotowe bazy roślin pozwalają na swobodne poszukiwania odpowiednich gatunków. Komputer to oczywiście tylko narzędzie, bo pomysł rodzi się w nas samych, harmonijnie zespalając ze sobą wiedzę z wyobraźnią. Zdjęcia

 • Plan lekcji

  24.03.2018

  Autor: Mieczysław Oślizło

  Od dnia 26.03.2018 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria