Nawigacja

 • Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

  12.06.2019
  Autorzy: K.Micek, A.Kiwak
  __________________________

  Rywalizacja to coś co chłopcy kochają najbardziej. Dlatego chętnie uczestniczą w zawodach sportowych tym chętniej, jeżeli te zawody pozwalają kopać piłkę, wybiegać się i pokonać przeciwnika. W dniu 04.06.2019 r. odbył się szkolny turniej  piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Wzięło w nim udział cztery drużyny chłopców z klas: 1ae, 1 km, 2 km oraz 3ae. Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy drużynami z 1ae i 3ae, mecz skończył się wynikiem 0:3. W kolejnym meczu rywalizowali uczniowie z klas 1km i 2 km, mecz skończył się wynikiem 0:1 dla 2 km. Trzeci mecz pomiędzy 1ae  a 2km  zakończył się wynikiem 0:2. Czwarte spotkanie - pomiędzy 1km a 3 ae  zakończyło się wynikiem 0:3. W piątej odsłonie turnieju rywalizowali ze sobą zawodnicy z klas 1km i 1ae. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wynikiem 2:1. W ostatnim meczu turnieju pomiędzy klasami 3ae a 2km wygrała klasa 3ae, wynikiem 4:0. Cały turniej wygrała klasa 3ae i odebrała Puchar Dyrektora Szkoły.

  Skład zwycięskiej drużyny: Tomasz Okoniewski, Bartłomiej Dziuba, Hubert Staszewski, Bartłomiej Białek, Sebastian Serafin, Karol Halat, Piotr Wachnicki.

  Końcowa klasyfikacja turnieju:
  I m-ce: kl. 3 ae
  II m-ce : kl. 2 km
  III m-ce : kl. 1 km
  IV m-ce : kl. 1 ae

   

 • Poczęstunek w dawnej synagodze

  11.06.2019
  Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak
  ______________________

  Wystawy, wernisaże i koncerty czyli przedsięwzięcia z kręgu sztuki wysokiej nie mogą obyć się bez poczęstunku, który nie tylko ucieszy podniebienia, ale dostarczy wyrafinowanych doznań estetycznych. Dlatego organizatorzy wystawy rzeźb i malarstwa Rafała Bryndala zwrócili się do nas z ofertą przygotowania poczęstunku dla uświetnienia owego wydarzenia artystycznego. 5 czerwca 2019 roku uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali kolorowy poczęstunek. Uczestnicy wystawy w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w Kolbuszowej mogli częstować się łososiowym rafaello nadzianym w pomidorki, wielosmakowymi koreczkami oraz chrzanowymi rulonikami. Przygotowanie poczęstunku to jedynie połowa pracy. Przystawki należało pięknie wyeksponować i podać gościom, w czym pomogła Karolina Łysiak- uczennica klasy pierwszej, która niezwykle profesjonalnie zaprezentowała swoje umiejętności sztuki kelnerskiej.

 • Człowiek bez książki jest jak ptak w klatce - na uwięzi

  Człowiek bez książki jest jak ptak w klatce - na uwięzi

  12.06.2019
  Autor: B.Sobowska-Rekut

  _________________________

  Na początku czerwca został rozstrzygnięty Konkursu na Hasło Reklamujące Czytelnictwo.  Młodzież zaproponowała wiele maksym wykazujac się niezwykłą kreatywnością i ciekawym ujęciem tematu. Zwyciężyła Kinga Maciąg, która zaproponowała, że „Człowiek bez książki jest jak ptak w klatce - na uwięzi”. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach.

 • Lekcja w plenerze

  11.06.2019
  Autor: K.Wachowska
  _________________

  Żywieniowcy i ekonomiści z klasy pierwszej udali się dziś na nietypową lekcję, bo bez ławek i krzeseł. Język polski na łonie natury to był strzal w dziesiątkę w takie upały. Piękne, zielone, parkowo-leśne otoczenie sprzyjało wielu refleksjom i rozbudzało wyobraźnię przy czytaniu wierszy.

 • Dzień Języków Obcych

  11.06.2019
  Autor: K.Wachowska
  __________________

  Po dzisiejszym dniu uczniowie ZSA-E w Weryni doszli do wniosku, że warto UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!  Popularyzowano w tym dniu kulturę, geografię, życie polityczne czy kuchnię innych państw, a przede wszystkim promowano projekty, w których uczestniczymy. Na początku niemal cała społeczność szkolna obejrzała ciekawe prezentacje  z wyjazdów zagranicznych do Wielkiej Brytanii: Aktywni w Europie, jak również te dotyczące projektu Robopreneur  z wyjazdów do Hiszpanii i Portugalii.

  Najciekawszy okazał się quiz na temat państw anglojęzycznych, francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych, bo młodzież musiała wykazać się ogromną wiedzą np. o monarchii angielskiej, o przekąskach francuskich i modzie, a także o zabytkach zachodnich sąsiadów. W teleturnieju Jaka to melodia? wszyscy śpiewająco odgadywali wykonawców i tytuły  znanych piosenek. Najodważniejsi zmierzyli się z  łamańcami językowymi (tongue twisters), czyli trudnymi  do wymówienia zdaniami lub ciągami wyrazów z języka angielskiego. WSZYSCY UCZĄC, DOBRZE SIĘ BAWILI!

 • Najważniejsze, aby w życiu mieć swój cel

  11.06.2019
  Autorzy: U.Kuna, K.Wachowska
  _________________________

  Uczniowie z pierwszych i drugich klas ZSA-E w Weryni odwiedzili więzienie w Rzeszowie - Załężu, aby poznać specyfikę tego miejsca. Zakład Karny w Rzeszowie jest największą jednostką penitencjarną, w której może przebywać  ok. 1300 osadzonych. Od samego początku, młodzież musiała przejść przez pewne procedury zanim  pewnie wkroczyła do zakładu karnego. Zobaczcie co tam się działo!

  Wszystkich nas przywitał wychowawca Zakładu Karnego pan kpt. Maciej Słysz, który przeprowadził lekcję wychowawczą, podczas której młodzież została zapoznana  ze specyfiką jednostki, działalnością placówki i pracą służby więziennej. Poruszył on ważne zagadnienia dotyczące przyjaźni, szacunku, odpowiedzialności i wdzięczności, którą trzeba sobie wzajemnie okazywać każdego dnia. Wielokrotnie podkreślał i uświadamiał młodzieży, że w życiu trzeba wyznaczać sobie określone cele i do nich konsekwentnie dążyć, nie zapominając przy tym o najbliższych.  Jako wzór godny do naśladowania podał piłkarza Cristiano Ronaldo, który pomimo że pochodził z biednej rodziny, żyjąc w slumsach, to każdego dnia ciężko trenował, aby być najlepszym piłkarzem. Kiedy inni po treningu szli do domu, on zostawał i ciężko trenował. Dzisiaj jest znanym na całym świecie piłkarzem.

  Następnie obejrzeliśmy  film „Za pięć dwunasta”, którego akcja rozgrywa się właśnie w Rzeszowie – Załężu i opowiada on o życiu Zygi - więźnia przebywającego tutaj od ponad 30 lat. Bohater od wielu lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną, a w zakładzie zajmuje wysoką hierarchię budząc strach wśród innych osadzonych. Pewnego dnia podczas zajęć  kulturalno – oświatowych, Zyga po obejrzeniu filmui namowie wychowawcy pisze wzruszający list do matki, za którą tęskni i nie pamięta jej głosu… Niestety zamiast odpowiedzi otrzymuje jej nekrolog. Po obejrzeniu projekcji uczniowie wzięli udział w spotkaniu z osadzonymi. Młodzież miała możliwość wysłuchać relacji osadzonych, jak również  zadać im pytania. Żaden z więźniów biorących udział w spotkaniu nigdy nie planował znaleźć się w zakładzie karnym, bo ,,nie przypadki rządzą losem, ale złe wybory”.

  Z tym zakładem karnym współpracujemy już od wielu lat. To tu odbywają się  m.in. zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, podczas których uczniowie dowiadują się jak umiejętnie dobierać sobie znajomych, bo konsekwencje złego wyboru mogą doprowadzić do wejścia w konflikt z prawem i tym samym zakończyć się więzieniem.

  Uczniowie byli pod wrażeniem, ten chwilowy pobyt za murami zmusił do zastanowienia nad sobą, nad życiem.  Z pewnością dał wiele do myślenia nam wszystkim, ale również ukazał nadzieję , że na zmiany nigdy nie jest za późno i że każdy może się zmienić na lepsze, nawet „za pięć dwunasta…” 

 • Chętni i pomocni

  07.06.2019
  Autorzy: K.Margańska, W.Cesarz, A.Kiwak
  ___________________________

  Jedną z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych postaw ludzkich jest współczucie i niesienie pomocy innym ludziom. Taką bezinteresowną pomoc oferują wolontariusze. 31 maja i 1 czerwca br. 18 osób z klas pierwszych i drugich miało możliwość uczestniczenia w szkoleniu wolontariuszy w ramach projektu „Chętni i pomocni”, który był realizowany przy współpracy z Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Warsztaty odbywały się w Warszawie, a uczestnikami były osoby zainteresowane wolontariatem.  

  Spotkania odbywały się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie. Była to też okazja do poznania uczelni. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z drogą jaką trzeba przejść by zostać wolontariuszem misyjnym. Podczas wyjazdu odbyło się kilka spotkań z wolontariuszami i misjonarzami.

  Jak pisze Andżelika czas, spędzony na warsztatach był niesamowity. Podczas spotkania było miejsce na modlitwę, naukę języka, zabawę oraz wzajemne poznanie się. Nie mam wątpliwości, że bycie wolontariuszem jest pełne odpowiedzialności ale także kryje w sobie coś w rodzaju takiej misji, do której powołani są młodzi, silni i piękni ludzie. Podczas tych dwóch dni uświadomiłam sobie że są oni dla mnie autorytetami”.

  Na tych zajęciach dowiedziałam się wielu ciekawostek o Mongolii, przypomniałam sobie kim jest wolontariusz i jakie są cechy dobrego wolontariusza. Dowiedziałam się, że jako wolontariusz misyjny należy się przygotować na każdą dolegliwość, uraz zasłabnięcie i trzeba wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Mogliśmy również zagrać w ciekawą grę oraz nauczyć się piosenki w języku suahili. Poza tym spotykaliśmy misjonarzy, którzy opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach na misji” zauważa Kamila.

  Jak zauważa Kinga: zamiast na wczasy, wyjeżdżają, by pomagać innym. Biorą dłuższe urlopy, a czasami nawet porzucają wygodne posady. Wolontariusze misyjni chcą zmieniać świat, ale przy tym zmieniają siebie”.

  Po zakończeniu warsztatów zwiedzaliśmy Warszawę. Był to DOBRZE przeżyty czas.

 • Zdrowy i kolorowy zawrót warzywno-owocowy

  06.06.2019
  Autorzy: W.Majewska, A.Kiwak
  __________________________

  Zdrowe odżywianie nie jest nudne. Udowodnili to uczniowie klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podczas Rodzinnego Festynu Zdrowia w Dzikowcu. Dla uczestników festynu przygotowali kolorowe przekąski ze świeżych warzyw i owoców: shoty warzywne z marchewką, ogórkiem, papryką, kalarepą w sosie czosnkowo-koperkowym, koktajl truskawkowo-waniliowy i filetowane owoce, które ciekawie wyglądały i wspaniale smakowały.

 • Footballowa Werynia

  05.06.2019
  Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak
  _____________________

  Sport i zdrowe odżywianie są jak dwie strony jednego medalu. Żeby osiągać dobre wyniki, mieć siłę i energię trzeba dobrze i zdrowo jeść. A kto najlepiej wie czym karmić sportowców? Oczywiście nauczyciele i uczniowie z pionu żywienia. Dlatego kolejny raz młodzież naszej szkoły przygotowała catering dla uczestników plenerowej imprezy Footballowa Kolbuszowa, która tym razem odbyła się w Weryni, dnia 02.06.2019 r. Uczniowie klas pierwszych wspólnie z nauczycielkami przygotowali stoisko ze zdrowymi, kolorowymi przekąskami. Przybyli goście częstowali się szotami warzywnymi z dipem koperkowym, koktajlami truskawkowo-bananowymi, truskawkowo-waniliowymi, sałatką owocową oraz lodami arbuzowymi. Nasze stoisko jak zawsze cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, a owocowe przekąski prawie natychmiast znikały ze stołów.

 • Dzień z ekonomią

  04.06.2019
  Autorzy: E.Tylutka, K.Wachowska
  _____________________________

  W ubiegły czwartek ekonomiści z naszej szkoły świętowali tzw. „Dzień z Ekonomią”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań młodzieży w tym zakresie, czyli poznawanie  tajników ekonomii, bankowości, finansów oraz rachunkowości, a wszystko to przez zabawę i koedukację ekonomiczną. Z tej okazji gościli uczniów z trzech szkół naszego powiatu - ósmoklasistów z Kupna i Kolbuszowej Górnej oraz uczniów z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej - więc było ciekawie!

  W programie warsztatów ekonomicznych wykorzystano grę edukacyjną „Zabawmy się z ekonomią”, „Koło fortuny dla przedsiębiorczych”, program komputerowy pt. „Świat finansowo–księgowy”, także test „Mój przyszły zawód” oraz  konkurs „Talent ekonomiczny”. To właśnie uczniowie - ekonomiści z ZSA-E w Weryni zapoznawali młodszych kolegów z obsługą programu magazynowo-sprzedażowego Subiekt GT, pomagali podczas sporządzania dowodów księgowych w wersji papierowej i elektronicznej, jak również opowiadali na temat własnych doświadczeń w takiej pracy na rynku krajowym i zagranicznym.

  Dużym zainteresowaniem cieszył się film promujący właśnie ten zawód.

  Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej rozwiązywali test predyspozycji zawodowych, który może okazać się dla nich pomocny przy wyborze dalszej drogi kształcenia, a także po wysłuchaniu tylu informacji,  mieli później możliwość wykazania się logicznym i kreatywnym myśleniem w zakresie finansów, bo rywalizowali o tytuł najlepszego. Każdy zespół miał za zadanie wykonać jedną kompleksową pracę w następujących kategoriach:

  1. plastyczno–przedsiębiorczej

  2. rachunkowej

  3. logiczno–innowacyjnej

  4. magicznej zagadki.

  Konkurs był doskonałą okazją do zweryfikowania zdobytej wiedzy i  nabytych umiejętności podczas warsztatów. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą ekonomiczną, umiejętnościami podejmowania decyzji, dokonywania trafnego wyboru,  refleksem, zdolnościami manualnymi, artystycznymi i rachunkowymi. Dodatkowo umiejętnie musieli wykorzystać techniki antystresowe towarzyszące wykonywaniu różnego rodzaju wyzwań. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie i dla przybyłych, i dla uczniów. 

 • Puchar Polski Nordick Walking

  04.06.2019
  Autorzy: M.Laube-Skowrońska, A.Kiwak

  ___________________________

  Tradycją sportową stały się już zawody Pucharu Polski Nordick Walking w Kolbuszowej. Tym razem odbyły się na Stadionie Sportowym w Weryni 01.06.2019 r. Trasa: 2,5 km pętla, wiodła przez las, który zmagającym się z czasem sportowcom dawał chwilę wytchnienia od słońca pięknie i mocno świecącego. W tym roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Małgorzaty Laube-Skowrońskiej, włączyli się w organizację zawodów, pracując jako wolontariusze. Dominik Czachor, Gabriela Drałus, Kinga Kosiorowska, Kamil Krupa, Kinga Płaza, Anna Pomykała, Agnieszka Pomykała, Natalia Preneta, Klaudia Rząsa, Natalia Sitarz, Konrad Świątek i Alicja Mokrzycka pracowali w punktach odżywczych, depozycie, wypożyczalni sprzętu. Byli odpowiedzialni za ład i porządek na swoim stanowisku i oczywiste jest, że z tego zadania świetnie się wywiązali.

 • Najsmaczniejsze zajęcia w szkole


  03.06.2019
  Autorzy: W.Majewska, A.Kiwak
  _________________________

  Mówią że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale ciekawość nowych smaków zaprowadziła nas do niesłychanych przeżyć i doznań kulinarnych. Jako uczestnicy programu Dobry Pomysł, pod okiem mistrza kulinarnego pana Jacka Świerka z Podkarpackiej Akademii Kulinarnej i Konsultingowej, poznaliśmy nowe i bardzo ciekawe trendy kulinarne. W ramach projektu przygotowaliśmy potrawy wykorzystując nowoczesne techniki kulinarne. Wspaniałym doświadczeniem dla uczniów było łączenie owocowych smaków z rybami i mięsem, tworzenie potraw o różnych smakach, konsystencjach i kolorach. Efektem wspólnej pracy były potrawy: torcik camembert, filet z kaczki sous-vide z sosem pomarańczowo-nektarynkowym podany z sakiewkami z ciasta filo z kaszą jaglaną, gruszką i cynamonem, kolorowa piramidka z drobiową masą knelową w listkach z cukinii i marchewki, łososiowe rafaello z kaparami, polędwiczka w maślanej marynacie z migdałami i smażonym świeżym ogórkiem, torcik z dorsza i kulkami limone, papryczki nadziewane fetą i oregano, parfait, szoty, sałatka włoska. Niesamowite nazwy w stu procentach określały smaki potraw, które w błyskawicznym tempie znikały z naszych talerzy.

 • Mistrzowie parkowania

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzowie parkowania.

 • 15 lat w UE

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 15 lat w UE.

 • Ogłoszenie o konkursie

  28.05.2019
  Autor: I.Pogoda
  ______________

  Zarząd Powiatu w Kolbuszowej ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni. Termin składania ofert upływa 19 czerwca 2019 r. Szczegóły w załączniku Ogłoszenie.

 • Wyśpiewane zwycięstwo Marioli

  25.05.2019
  Autor: I.Pogoda
  ______________

  Muzyka to język uniwersalny, zdolny do budzenia emocji i wyjątkowych wrażeń. "Dobry" rytm muzyczny oferuje większą aktywację mózgu niż jakikolwiek inny znany bodziec. Wśród głównych pozytywnych efektów słuchania muzyki można wymienić:  wzmocnienie uczenia się i pamięci, regulację hormonów związanych ze stresem, bądź wywołanie  wspomnień. Te ostatnie z pewnością będą dla Marioli Chrząstek – uczennicy klasy trzeciej  technikum – jak najpiękniejsze. Dlaczego? Swoim głosem oczarowała jury podczas VIII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki Ewangelizacyjnej im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ pod hasłem „Serce bez granic”, który odbył się 25 maja 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim. Mariola za swoją interpretację utworu: Jak wielki jest Bóg, zdobyła pierwsze miejsce jako solistka w grupie starszej – ponadgimnazjalnej. Festiwal od lat popularyzuje dzieła misyjne, ewangelizuje poprzez śpiew i wspólną zabawę, a także propaguje kulturalne formy spędzania wolnego czasu. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

 • Słoneczna Lizbona

  22.05.2019
  Autorzy: A.Stąpor, I.Pogoda
  _______________________

  Za nami pierwsze dwa dni w Lizbonie. W ubiegłą niedzielę (19 maja 2019 r.) osiem ekonomistek z klasy pierwszej wraz z nauczycielkami wyruszyło na tygodniowe warsztaty do stolicy Portugalii. W poniedziałek uczennice poznały rówieśników ze szkoły INETE Technical School (Portugalia) oraz z Włoch i Hiszpanii, a następnie rozpoczęły zajęcia z wykorzystaniem programu Arduino. Po południu wszyscy udali się na kręgle oraz wspólną kolację. Wtorek zarezerwowany był na zwiedzanie przepięknej, skąpanej w słońcu Lizbony. Moża było zobaczyć Muzeum Historii Lizbony, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów oraz wieżę Torre de Belem. Ciekawe jest to, że kiedy temperatura w Lizbonie wynosi 25*C, mieszkańcy ubierają kurtki oraz swetry i są zaskoczeni, że nam jest gorąco :) W środę uczennice brały udział w kolejnych warsztatach z programowania robotów, które zakończyły się zawododami z ich wykorzystaniem. Po południu wszyscy udali się na spacer po placu Rossio,  z którego rozpościerał się widok na Zamek Św. Jerzego oraz ruiny zniszczonego podczas trzęsienia ziemi klasztoru Carmo. W kolejnym dniu pojechaliśmy na wycieczkę nad Ocean Atlantycki. Piękne piaszczyste plaże, wysokie fale oraz wspaniała pogoda zrobiły na nas ogromne wrażenie. Następnie zwiedzaliśmy zabytkowy region Portugalii – Sintra oraz pałac Quinta da Regleira. W ostatnim dniu pobytu uczennice brały udział w warsztatach z programu do tworzenia rysunków przestrzennych Python oraz porównywały dwa programy Vitruvio oraz Arduino. Po południu udaliśmy się na wydział robotyki Uniwersytetu w Lizbonie, gdzie uczniowie mogli zobaczyć najnowocześniejsze roboty ich działanie i zastosowanie. Wieczorem odbyła się kolacja pożegnalna, na której nie zabrakło zabawy, wspólnych śpiewów i  tańców. W sobotę wieczorem 25.05.2019 r. zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Udział w projekcie był dla uczniów wspaniałym i niezapomnianych przeżyciem. Nawiązali oni nowe europejskie przyjaźnie oraz odkryli wspaniałe odległe miejsca.

 • Ostatni tydzień w Anglii

  21.05.2019

  Autorzy: G.Drałus, P.Żądło, A.Kiwak
  _____________________________

  Wyjazd grupy ekonomistów z klas drugich i trzecich z naszej szkoły do Wielkiej Brytanii dobiegł końca. W ostatnim tygodniu praktyk kontynuowaliśmy pracę w dobrze już znanych firmach Wolverhampton oraz Birmingham nabywając cennych doświadczeń i zawodowych umiejętności. Ale trzytygodniowy pobyt w Anglii to nie tylko praca. W ostatnim tygodniu pobytu, odwiedziliśmy kręgielnię, a w sobotę odwiedziliśmy Londyn, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych i  atrakcyjnych turystycznie miejsc. Uczniowie na zakończenie projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w kursach oraz praktykach. W niedzielę wszyscy z nowymi doświadczeniami wróciliśmy do swoich domów, a w poniedziałek do szkoły.

   Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w projektach bo naprawdę warto.

 • Zbiórka elektrośmieci 6-24 maja

 • Przygoda w Anglii wciąż trwa

  15.05.2019

  Autorzy: P.Żądło, G.Drałus, A.Kiwak
  _____________________________

  Dobiegł końca drugi tydzień pobytu ekonomistów w Wielkiej Brytanii. W tym tygodniu rozpoczęliśmy praktyki zawodowe w Birmingham oraz w Wolverhampton. Ale spędzamy czas nie tylko pracując. W sobotę zawitaliśmy do Walii - jednego z piękniejszych zakątków Wielkiej Brytanii. Tam zobaczyliśmy Port Meirion, w którym mogliśmy podziwiać piękne zabytki oraz niezwykłe krajobrazy. Następnie udaliśmy się do miasteczka Conwy, gdzie znajdują się mury obronne z XIII wieku. Był to dla nas tydzień pełen nowych doświadczeń oraz wspaniałych atrakcji. 

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria