Nawigacja

 • Festiwal Piosenki Misyjnej

  25.09.2017

  Autor: K.Wachowska


  Nic tak nie rozwesela w te deszczowe dni jak piosenka… A jeśli jeszcze śpiewana jest ku chwale Pana, w podziękowaniu za świat, za bliźniego  i nawet za te spadające krople, to od razu jest przyjemniej i cieplej. Takich pięknych i wzruszających piosenek religijnych mogliśmy wysłuchać w ubiegłą sobotę podczas VI Podkarpackiego  Festiwalu Piosenki Misyjnej im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ  pod  hasłem „Serce bez granic”

  Naszą szkołę reprezentował szkolny zespół Concordia w składzie: Gabriela Ziętek, Elżbieta Ślęzak, Patrycja Tęcza, Weronika Tereszkiewicz (wokalistki), Andżelika Mytych (gitara), Albert Tęcza (gitara) i niezastąpiony Krzysztof Kopeć (klawisze). Wykonali oni zespołową piosenkę „Nasz Bóg”, za którą otrzymali pierwsze wyróżnienie, jak również osobno utwory: „Strumień” i „Wśród tylu dróg”- nagrody dla solistek.

  Festiwal adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z klas IV-VIII; klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, w tym również do uczniów ze szkół specjalnych oraz młodzieży działającej w Ruchu Światło – Życie, Akcjach Katolickich, Klubach Inteligencji Katolickiej, Kołach Misyjnych, itp. Impreza odbywała się w tym roku – wyjątkowo, bo przez wzgląd na niepogodę- w MDK w Nowej Dębie, a jej celem była m.in.: promocja wiedzy o Kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, „Misjonarzu Afryki” w Polsce i na świecie, popularyzacja dzieł misyjnych szczególnie wśród ludzi młodych, integracja i współzawodnictwo różnych środowisk i organizacji,  ewangelizacja poprzez śpiew i wspólną zabawę. Zdjęcia

 • Ogłoszenie o rekrutacji do projektu RPO „Powiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe ”

  15.09.2017

  Autorzy: Z.Bogacz, I.Pogoda


  Informujemy, że w roku szkolnym 2017/18 uczniowie klas 1-3 Technikum kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniowie klasy 1-szej Szkoły Branżowej i 2-giej Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodach:  kucharz i monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych mogą wziąć udział w działaniach projektowych w ramach projektu RPO „Powiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe”.

  Dodatkowych informacji udzielają: p. Zbigniew Bogacz  oraz  p. Beata Bryk.

  Rekrutacja zostanie przeprowadzona do następujących działań projektowych:

  • 2 uczniów Technikum  kształcących się w zawodzie  technik  ekonomista, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia:  j. angielski  30h,  staż zawodowy, doradztwo zawodowe,  zajęcia na platformie e–learningowej
  • 8 uczniów Technikum  kształcących się w zawodzie  technik  ekonomista, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: j. angielski  30h, kurs księgowości 60h , staż zawodowy, doradztwo zawodowe, zajęcia na platformie e-learningowej
  • 15 uczniów  Technikum  kształcących się w zawodzie  technik żywienia  i usług gastronomicznych oraz ZSZ kształcących się w zawodzie kucharz, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia:  kurs cukiernika, staż zawodowy, kurs barmański z elementami sommeliera i baristy 40h,  doradztwo zawodowe,  zajęcia na platformie e-learningowej
  • 7 uczniów ZSZ  kształcących się w zawodzie  monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych kl. I-II, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia:  kurs prawa jazdy kat „T” 50h, kurs spawania metodą MAG/TIG,  doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie e-learningowej w tym 3 uczniów dodatkowo kurs operatora wózka widłowego
  • 1 uczeń ZSZ kształcący się w zawodzie  monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych kl. I-II, który weźmie udział w następujących formach wsparcia:  kurs spawania metodą MAG/TIG, doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie – e learningowej
  • 7 uczniów  Technikum  kształcących się w zawodzie   architektury krajobrazu, kl. I-III, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: kurs operatora wózka widłowego, doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie e-learningowej

   

  Uczennice/uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w projekcie w w/w formach wsparcia składają:

  1. formularz rekrutacyjny ucznia/uczennicy 
  2. oświadczenie uczestnika projektu o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  3. oświadczenie wychowawcy
  4. ankietę (w biurze projektu - sekretariat szkoły) w terminie do dnia: 30.09.2017 r.

   

  Informujemy jednocześnie, że udział w Projekcie jest bezpłatny, a wypłacone uczestnikom stypendium stażowe będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Nowy plan lekcji

  16.09.2017

  Autor: Mieczysław Oślizło

  Od dnia 18.09.2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

 • Laureatki ogólnopolskiego konkursu

  12.09.2017

  Autorzy: źródło IPN, I.Pogoda


  Brygida Bujak, Patrycja Gielarowska, Natalia Matuła i  Justyna Witas to laureatki ogólnopolskiego konkursu w kategorii praca multimedialna: „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”Już po raz czwarty Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział w Krakowie, Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział w Poznaniu, a także z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego zorganizował ogólnopolski konkurs historyczny poświęcony etosowi polskiego ziemiaństwa w ostatnich dwóch stuleciach.
  „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa” – to zarazem motto Konkursu, jak i wiodący temat, z którym zmierzyli się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W przedsięwzięcie zaangażowali się także pracownicy OBEN IPN i delegatur IPN w całej Polsce.

  Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego.

  Do 17 marca 2017 odbywały się eliminacje szkolne, które wyłoniły finalistów etapu wojewódzkiego w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Z każdej grupy wiekowej wyłoniono zwycięzców w kategorii prac pisemnych (prace indywidualne) oraz prac multimedialnych (prace zespołowe). 21 kwietnia zakończyły pracę komisje wojewódzkie, wyłaniając finalistów etapu ogólnopolskiego, który został zaplanowany na 2 czerwca.

  Po raz pierwszy finał odbył się poza Krakowem. Świetną organizacją i gościnnością wykazali się pracownicy OBEN IPN w Poznaniu oraz członkowie PTZ Oddział w Poznaniu, którzy dzięki współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela zorganizowali sprawnie etap ogólnopolski konkursu. Polegał on na rozmowie uczestników (w sumie 82) z komisjami, które po długich obradach wyłoniły laureatów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło tego samego dnia w siedzibie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, przy placu Wolności 19.

  Gości przywitała dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu Anna Gruszecka, przybliżając zgromadzonym historię rodziny Raczyńskich i budynku biblioteki. Kolejno głos zabrali także naczelnik OBEN IPN w Poznaniu dr Agnieszka Łuczak oraz wiceprezes PTZ Oddział w Krakowie dr hab. Marian Wołkowski-Wolski. Oboje podkreślili znaczenie konkursu dla edukacji historycznej i patriotycznej młodego pokolenia.

  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród książkowych zakończyło tę drugą, ogólnopolską edycję konkursu. Nie zabrakło przy tej okazji oficjalnych podziękowań organizatorów dla nauczycieli – opiekunów uczestników, a także dla gospodarzy. Należy mieć nadzieję, że w przyszłym roku Konkurs o tematyce dotyczącej dziejów ziemiaństwa będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli w całej Polsce.

  http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/konkursy-dla-mlodziezy

 • Ostatnie pożegnanie

  07.09.2017

  Autorzy: St.Olszówka, I.Pogoda


 • Kiermasz podręczników

  05.09.2017

  Autorzy: K.Ptaś, I.Pogoda


 • Rozkłady jazdy

 • Plan lekcji

  02.09.2017

  Autor: Mieczysław Oślizło


  Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 jest już zamieszczony na stronie.

 • Ekonomia na Wesoło

  01.09.2017

  Autorzy: P.Serafin, I.Pogoda


  Regulamin projektu "Ekonomia na Wesoło"
  Formularz zgłoszeniowy 

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  30.08.2017

  Autor: I.Pogoda


  4 września 2017 (poniedziałek)

  8:15 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Kaplicy Tyszkiewiczów
  9:20 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (parking przed głównym wejściem do szkoły)

 • Witamy uczniów klas pierwszych!

  07.07.2017

  Autorzy: W.Cesarz, I.Pogoda


  Gratulujemy wszystkim przyjętym do klas pierwszych! Cieszymy się, że z bogatej oferty edukacyjnej wybraliście właśnie nas. Prosimy o pobranie z sekretariatu szkoły skierowań na bezpłatne badania lekarskie. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

  Jeszcze nie wybrałeś szkoły? Zapraszamy do:

  Technikum lub Szkoły Branżowej I stopnia
  w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni

  Szkolny zestaw podręczników 2017/2018  

   

 • Wakacje! Wakacje!

  07.07.2017

  Autorzy: K.Ptaś, K.Wachowska


  Drodzy uczniowie! Zapraszamy do przeczytania nowego numeru gazetki szkolnej Wydarzenia. Znajdziecie tam coś ciekawego i lekkiego - jak przystało na wakacje. Otwórzcie witrynę biblioteki szkolnej, następnie zakładkę gazetka szkolna lub kliknijcie tutaj i już macie.

 • Z ostatniej chwili

  05.07.2017

  Autorzy: S.Olszówka, I.Pogoda


  Szkoła otrzymała informację od Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, iż wniosek Aktywni w Europie został zatwierdzony do realizacji z listy Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe i otrzymał dofinansowanie z projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

  Przyznana kwota dofinansowania wynosi 132 966,00 EURO tj. 572 618,08 PLN.  
  Oznacza to, że do końca 2019 r. kolejne grupy młodzieży będą wyjeżdżały do Wielkiej Brytanii!

 • Wakacyjne życzenia

 • Zakończenie roku szkolnego 23 czerwca 2017

 • Footballowa Kolbuszowa

  20.06.2017

  Autorzy:A.Tęcza, A.Kiwak


  „Takie cuda to robią tylko w Weryni”- powiedziała jedna z Pań odwiedzająca nasze stoisko przygotowane z okazji Footballowej Kolbuszowej. Nie ukrywamy, że słowa te były dla nas wspaniałym komplementem i potwierdzeniem, że to co robimy jako nauczyciele i uczniowie żywienia jest życzliwie i z podziwem przyjmowane przez lokalną społeczność.
  W czerwcowy, upalny weekend kolejny raz młodzież naszej szkoły przygotowała catering dla uczestników plenerowej imprezy Footballowa Kolbuszowa. Tym razem przygotowaliśmy nie tylko stoisko z carvingiem i owocowymi przekąskami, ale także warzywa pokrojone w słupki z dipem koperkowym, frytki z rabarbaru z cukrem miętowym i sosem waniliowym, koktajle truskawkowo-bananowe, pomarańczowo-jabłkowe i miętowe oraz lody arbuzowe. Ponadto uczniowie „pod okiem” swoich opiekunek przygotowali wykwintne desery i zdrowe sałatki dla gości.
  Nasze stoisko jak zawsze cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, było wręcz oblegane przez przybyłych uczestników imprezy, a to co przygotowaliśmy prawie natychmiast znikało ze stołów. Zdjęcia

   

   

   

   

 • W malowniczym ogrodzie

  20.06.2017

  Autor: M.Banaś


  W czerwcu architekci krajobrazu odbyli wycieczkę do magicznego miejsca, jakim jest ogród z bogatą kolekcją roślin „Rozłogi” pana Andrzeja Wesołowskiego. Na powierzchni 3 hektarów znajduje się ogród w stylu XIX wieku, gdzie kręte ścieżki przesłonięte są zielonymi zasłonami, a mnogość gatunków rodzimych i introdukowanych wprawia w zachwyt swoją barwą, strukturą, pokrojem i zapachem. Niezwykła była to podróż, w której właściciel ogrodu, ogrodnik z wykształcenia i zamiłowania, opowiadał o swoim hobby, zaszczepiał zainteresowanie młodym umysłom, rozwijał wyobraźnię. Uczniowie mieli okazję zobaczyć egzemplarze, których nie znajdziemy już w żadnym innym miejscu, przyjrzeć się zaskakującym odmianom, jak np. dwudziestoletnia lipa sięgająca do kolan, poczuć aromat kwiatów roślin niespotykanych na co dzień, np. kielichowca wonnego, ujrzeć zestawienie barw jak z płótna malarskiego. Zdjęcia

 • Stypendia dla uczniów

  14.06.2017

  Autor: I.Pogoda


  Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zatwierdził Regulamin przyznawania stypendiów w ramach projektu Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych - rok szkolny 2017/2018.

  Sprawdź czy spełniasz kryteria!

  źródło: www.podkarpackie.edu.pl

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  Werynia 501
  36-100 Kolbuszowa

 • 17 227 14 41 lub
  17 227 13 32
  numery wewnętrzne:
  101 sekretariat
  103 dyrektor
  105 zastępca dyrektora
  107 pokój nauczycielski

Galeria