AKTUALNOŚCI
Lekcja biblioteczna
- 20.09.2018
Autor: K.Wachowska
Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Branżowej I stopnia uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej, oczywiście w ramach zajęć z języka polskiego. Nauczyciel bibliotekarz Bogusława Sobowska–Rekut zapoznała młodzież z historią książki, opowiadała o zasadach gromadzenia, przechowywania i udostępniania materiałów bibliotecznych. Zachęcała również do czytania, które jak wiadomo przynosi same korzyści, bo dosyć że kształtuje naszą wyobraźnię, to jeszcze wzbogaca słownictwo, zmienia spojrzenie na świat. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, głownie o książki współczesne, a później zmotywowani - wypożyczali.
- Lekcja biblioteczna: Czytaj więcej
Aktywni w Anglii
- 15.09.2018
Autorzy: U.Kuna, K.Wachowska
W październiku br. kolejna już grupa uczniów ZSA-E w Weryni odbędzie trzytygodniowy staż w angielskich przedsiębiorstwach z branży gastronomicznej i architektury krajobrazu w Stafford i Bilston. Wszystko to za sprawą projektu „Aktywni w Europie” skierowanego do uczniów klas drugich i trzecich Technikum oraz uczniów drugiej klasy Szkoły Branżowej I stopnia. Ci szczęśliwcy, którzy wyjadą do Wielkiej Brytanii zostali wybrani na podstawie obiektywnych kryteriów w procesie specjalnej rekrutacji, a później uczestniczyli w dodatkowym kursie z języka angielskiego branżowego oraz w warsztatach kulturowych i pedagogicznych.
- Aktywni w Anglii: Czytaj więcej
Sportowy sukces
- 19.09.2018
Autorzy: D.Krogulec, A.Kiwak
Sport może łączyć, integrować całe rodziny oraz społeczności lokalne, być wspaniałą przygodą i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dowodem na to było wielkie święto sportu, rodzinna impreza zorganizowana przez Starostę Powiatu Kolbuszowskiego z okazji otwarcia kompleksu lekkoatletycznego przy LO oraz kortu tenisowego przy ZST w Kolbuszowej, dnia 09. 09. 2018 r. Relacje z imprezy transmitowała TVP3 oraz Radio Rzeszów. Uroczystego otwarcia obiektów sportowych dokonali znamienici goście Jarosław Stawiarski Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Renata Szczęch Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach imprezy zorganizowano zabawy dla dzieci oraz biegi na dystansie 60 m. Bieg główny „Kolbuszowska Dycha” wystartował o 14:00, a zaraz za biegaczami wystartowali zawodnicy Nordic Walking na dystansie 5 km.
- Sportowy sukces : Czytaj więcej
Najsmaczniejszy catering
- 19.09.2018
Autorzy: W.Majewska, A.Tęcza, A.Kiwak
Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają w okolicy opinię wspaniałych i pomysłowych kucharzy, którzy siekając, przyprawiając, krojąc i gotując wyczarowują dowolne kształty, przedmioty, smaki i potrawy. Impreza odbyła się 9 września 2018 r. Uświetnili ją znamienici goście: Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski oraz Renata Szczęch Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczestnicy Powiatowego Dnia Sportu mieli okazję smakować i podziwiać wspaniałe, bajecznie kolorowe potrawy takie jak: babeczki z musem serowo- koperkowym i łososiem, rolada szpinakowa, sałatka brokułowa, sałatki z migdałami, z suszonymi pomidorami i szpinakiem, sałatka egzotyczna z mango i awokado, łosoś w czarnym sezamie na salsie pomidorowej, śliwki zapiekane w boczku z sosem tzatziki, deska serów oraz hit imprezy krewetki z musem koperkowym.
- Najsmaczniejszy catering : Czytaj więcej
Wsparcie stypendialne
- 19.09.2018
Autor: I.Pogoda
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w okresie od 10 do 21 września 2018 r. prowadził będzie nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2018/2019.
Stypendia w wysokości 4.000 zł (przyznawane na okres 10 miesięcy) będą współfinansowane z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu Państwa i budżetu Województwa Podkarpackiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.6 Wsparcie stypendialne dla uczniów, Poddziałanie 9.6.2 Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe.
Projekt jest skierowany do uczących się w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych uczniów, uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych.
- Wsparcie stypendialne : Czytaj więcej
Lotnicy w Weryni
- 12.09.2018
Autor: St. Olszówka
Tradycyjnie na początku września w Kolbuszowej czci się bohaterów dramatycznych wydarzeń, stoczonej w dniach 8-9 września 1939 roku bitwy o Kolbuszową. Niewielu niestety pamięta o lotnikach z Weryni, którzy na początku kampanii wrześniowej z lotniska polowego wykonywali skuteczne loty rozpoznawcze i bojowe.
Kiedy Rzeczpospolita Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość, w odrodzonym kraju istniały już zalążki polskiego lotnictwa. Biało-czerwona szachownica już wtedy była znakiem rozpoznawczym polskich samolotów bojowych. Pod tym symbolem polscy lotnicy dokonywali rzeczy niezwykłych. W 100-lecie powstania polskiego lotnictwa warto przypomnieć o lotnisku i lotnikach w Weryni. Z tego miejsca wykonano wiele lotów bojowych, podczas których zadano niemieckim najeźdźcom duże straty. W obliczu zbliżającej się wojny, u zaufanych ziemian, szczególnie oficerów reze- Lotnicy w Weryni: Czytaj więcej
- 05.09.2018
- Czytaj więcej
Kolbuszowski Festiwal Historii Smaku
- 09.09.2018
Autorzy: A.Fitał, A.Wróbel, A.Kiwak
Ostatnie dni wakacji przyniosły piękną, słoneczna pogodę. W tych dniach w malowniczych Rozłogach państwa Wesołowskich został zorganizowany I Kolbuszowski Festiwal Historii Smaku Zapomnianej Kuchni i Obrazów Polskich Ogrodów. Na festiwalu można było zobaczyć wystawy przedwojennego sklepu, kosmetyków przedwojennych dam, zapomnianych roślin ogrodowych, a także skosztować potraw kuchni mieszczańskiej, ziemiańskiej oraz żydowskiej. Potrawy do degustacji przygotowali również uczniowie naszej szkoły.
- Kolbuszowski Festiwal Historii Smaku: Czytaj więcej
Mistrzowie parkowania
- 06.09.2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzowie parkowania.
- Mistrzowie parkowania: Czytaj więcej
Robopreneur – robotyka, kodowanie i przedsiębiorczość
- 06.09.2018
Autorzy: A.Stąpor, S. Olszówka, K. Wachowska
Projekty europejskie to niewątpliwie tzw. ,,okno na świat" dla współczesnych uczniów. W ten sposób mogą oni poznawać inne kraje, odkrywać różne kultury, a także doskonalić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego. Dlatego wielkim sukcesem ZSA-E w Weryni jest możliwość realizacji kolejnego już, tym razem pt. Robopreneur – robotyka, kodowanie i przedsiębiorczość.
- Robopreneur – robotyka, kodowanie i przedsiębiorczość: Czytaj więcej
Plan lekcji
- 31.08.2018
Autor: Mieczysław Oślizło
Nowy plan lekcji na rok szkolny 2018/2019 jest już dostępny na stronie szkoły.
- Plan lekcji: Czytaj więcej
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019
- 30.08.2018
3 września 2018 r. (poniedziałek)
8:00 - Msza święta w Kaplicy Tyszkiewiczów
9:15 - Uroczysty apel
9:30 - Spotkanie w klasach z wychowawcami
Dyrektor
- Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019: Czytaj więcej
Obchody 40-lecia Koła Pszczelarzy w Kolbuszowej
- 30.08.2018
Autor: B. Sobowska-Rekut, S. Olszówka
Niewielkie i niepozorne, ale mające ogromne znaczenie dla ekosystemu. Pszczoły, to pracowite owady, które zapylają rośliny. Żyją w rojach i żywią się nektarem kwiatów, pyłkiem, spadzią. W jednym roju może być od dwudziestu do stu tysięcy owadów: królowa-matka, setki trutni i tysiące robotnic. Robotnice to samice, które nie rozmnażają się, gdyż tylko królowa zapewnia potomstwo. Trutnie, to osobniki płci męskiej, ciekawostką jest fakt, że nie posiadają żądeł. Rozróżniamy kilka gatunków pszczół, z których najpopularniejszym są pszczoły miodne, które dzielą się między sobą ze względu na swój wiek: królowa pszczół może żyć do 5 lat, robotnice żyją od 4 do 24 tygodni, a trutnie od 4-5.
- Obchody 40-lecia Koła Pszczelarzy w Kolbuszowej: Czytaj więcej
Witamy uczniów klas pierwszych!
- 11.07.2018
Autor: W.Cesarz
Gratulujemy wszystkim przyjętym do klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019. Życzymy Wam i sobie od września owocnej współpracy, a na najbliższe dwa miesiące fantastycznych i bezpiecznych wakacji!
W sekretariacie są do odebrania skierowania na badania lekarskie.
Przypominamy, tym którzy jeszcze nie donieśli wszystkich dokumentów, o dostarczenie ich do sekretariatu. Są to:
- dwie aktualne fotografie (podpisane na odwrocie: nazwisko, imię),
- karta zdrowia ucznia i karta szczepień,
- zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w danym zawodzie.Jeżeli jeszcze nie wybrałeś szkoły i chcesz dołączyć do nas zapraszamy do: Technikum lub Szkoły Branżowej I stopnia.
Szkolny zestaw podręczników 2018/2019- Witamy uczniów klas pierwszych!: Czytaj więcej
Piknik w Brzostowej Górze
- 30.08.2018
Autor: A. Tęcza
Pierwsza wakacyjna niedziela okazała się niezwykle pracowita dla Dominiki, Kasi i Oli, które wspólnie z Anną Tęczą przygotowały kolorowe, owocowo-warzywne stoisko. Dziewczyny od dwóch lat uczą się zawodu technika żywienia i usług gastronomicznych i z dumą reprezentowały szkołę w kolejnym zakątku naszego powiatu, jakim jest Brzostowa Góra. To tutaj, podczas pikniku rodzinnego, organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową razem ze swoją opiekunką serwowały szoty warzywne z dipem koperkowym, sałatkę owocową, desery, barwne dekoracje z owoców i warzyw oraz fondue czekoladowe z owocami.
- Piknik w Brzostowej Górze: Czytaj więcej
Lat pięćdziesiąt przeleciało
- 27.06.2018
Autor: St. Olszówka
Znów przyjechali na kolejny Zjazd Koleżeński Absolwentów Technikum Rolniczego w Weryni, by jeszcze raz, wśród bliskich sercu ludzi odświeżyć wspomnienia i zabrać je ze sobą w nieznaną przyszłość. To było prawdziwe święto wspomnień absolwentów - przywoływania w pamięci kolegów, koleżanek i nauczycieli. Nie obyło się bez łez i wielkich wzruszeń. Spotkanie przypomniało to, co w pamięci ocalało jako obraz najpiękniejszych lat życia.
Na początek udali się na kolbuszowski cmentarz parafialny, gdzie pokłonili się przy grobach tych, co pozostawili w nich niezatarty ślad swojego istnienia. Mają to szczęście być jeszcze raz ze sobą, pomodlić się i zapalić znicz za swoich kolegów i profesorów, którzy już tego zrobić nie mogą!
- Lat pięćdziesiąt przeleciało: Czytaj więcej
Ku uciesze uczniów ale i nauczycieli
- 22.06.2018
Autorzy: St.Olszówka, I.Pogoda
Koniec czerwca wszystkim uczniom kojarzy się z finałem roku szkolnego. Właśnie wtedy mija czas obowiązkowego pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, a zwieńczeniem całorocznej pracy są świadectwa. Te z wyróżnieniem wręczane były uczniom ZSA-E w Weryni przez dyrektora Stanisława Olszówkę podczas uroczystej akademii. Natomiast kandydat do Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Konrad Świątek (1ez), dyplom wraz z gratulacjami otrzymał od wicestarosty Powiatu Kolbuszowskiego - Wojciecha Cebuli.
Zebrani usłyszeli od dyrektora szkoły obietnicę, że przez najbliższe dwa miesiące nie będzie klasówek, sprawdzianów, porannego wstawania i zadań domowych, ponieważ nadszedł radosny czas swobody i wypoczynku.
- Ku uciesze uczniów ale i nauczycieli: Czytaj więcej
- 20.06.2018
- Czytaj więcej
11 numer gazetki szkolnej "Wydarzenia"
- 27.06.2018
Autor: B.Sobowska-Rekut
Zapraszamy do przeczytania ostatniego już w tym roku szkolnym numeru szkolnej gazetki Wydarzenia. Wszystkie numery dostępne po zalogowaniu się na witrynię biblioteki.
- 11 numer gazetki szkolnej "Wydarzenia": Czytaj więcej
Laureatki ogólnopolskiego konkursu pt. "Nasi sąsiedzi - Żydzi"
- 21.06.2018
Autorzy: P.Gielarowska, B.Olszówka, B.Sobowska-Rekut
Nasi uczniowie mają wiele talentów i pasji. Jednak nie sztuką jest je mieć, sztuką jest je umieć dobrze wykorzystać. Udało się to Brygidzie Bujak, Patrycji Gielarowskiej i Justynie Witas, które połączyły swoje zdolności i nagrały film! Nasze dziewczyny wzięły udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Nasi sąsiedzi - Żydzi”. Zajęły w nim III miejsce! To ogromny sukces! Wcześniej jednak, aby móc uczestniczyć w etapie ogólnopolskim, musiały przejść etap wojewódzki, w którym zajęły I miejsce uzyskując 50 pkt. Film ukazuje miejsca w Kolbuszowej, związane z kulturą i życiem Żydów, tj. synagogę, cmentarz żydowski. Celem konkursu było m.in. przywrócenie pamięci o społeczności żydowskiej, popularyzowanie wiedzy na jej temat i funkcjonowanie sztetli (małych miasteczek zamieszkiwanych przez społeczność żydowską) na terenie Polski przed wybuchem II wojny światowej, w tym życia codziennego, aktywności społeczno-gospodarczej i kultury. Dziewczęta wykazały się pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia filmu. Tytuł filmu ,,Menora” pochodzi od nazwy świecznika, który jest jednym z najważniejszych symboli kultury żydowskiej.
- Laureatki ogólnopolskiego konkursu pt. "Nasi sąsiedzi - Żydzi": Czytaj więcej
Lista galerii
brak danychDeklaracja dostępności