DZIEŃ UCZNIA
Profesjonalny catering
Autorzy: A.Mytych, A.Kiwak
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili swój profesjonalizm. Zapewnili wspaniały poczęstunek, a także obsługę kelnerską na najwyższym poziomie dla uczestników komisji Sejmiku Województwa Podkarpackiego w Pałacu Tyszkiewiczów. Była to kolejna okazja do zdobycia cennego doświadczenia i nabycia nowych umiejętności, które z pewnością będą procentować w przyszłości. Potrawy przygotowane przez uczniów ZSA-E z Weryni wraz z opiekunami nie tylko wybornie smakowały, ale również wyglądały wspaniale. Dlatego zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Zdjęcia
Powiatowy Konkurs Moja Miejscowość
Autorzy: B.Sobowska-Rekut, B.Olszówka
Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu kolbuszowskiego. W ramach konkursu nadesłano ponad 60 ciekawych i pięknych prac wykonanych przez młodzież z Cmolasu, Dzikowca i Kolbuszowej, a także młodzież z naszej szkoły. Jury starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką.
Konkurs był zorganizowany w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i prezentacji multimedialnej. Uczestnicy wykazali ogromne zainteresowanie dziedzictwem kulturowym powiatu kolbuszowskiego. Prace konkursowe były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Podczas finału konkursu, który odbył się 22 maja 2015 r. w naszej szkole, gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z p. Marianem Piórkiem – historykiem regionalistą. Atrakcją spotkania była możliwość zadawania pytań dotyczących historii różnych miejscowości. Na zakończenie odbyło się rozdanie nagród i dyplomów. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w konkursie. ZdjęciaWyniki konkursu:
Wyróżnienia
Wiktoria Skiba – Gimnazjum Nr 1 w Kolbuszowej
Kamila Mazur - Gimnazjum w Dzikowcu (tytuł pracy: Rynek w Kolbuszowej)
Natalia Wolak - Gimnazjum w Dzikowcu (tytuł pracy: Przydrożny krzyż w Lipnicy)
Kategoria plastyczna
I miejsce – Patrycja Ofiara – Gimnazjum w Dzikowcu (tytuł pracy: Wiosna w skansenie – wiatrak holenderski)
II miejsce - Adriana Róg – Gimnazjum Nr 1 w Kolbuszowej
III miejsce – Karolina Serafin – Gimnazjum w Cmolasie (tytuł pracy: Ukryte dziedzictwo)Kategoria fotograficzna
I miejsce – Kamil Wiśniewski - Gimnazjum w Cmolasie
II miejsce – Brygida Bujak – Gimnazjum w CmolasieKategoria multimedialna
I miejsce – Aleksandra Dębiak - Gimnazjum w Dzikowcu
II miejsce Karolina Olszowy - Gimnazjum Nr 1 w KolbuszowejNagroda Główna i Nagroda Publiczności
Agata Rzeszutek – Gimnazjum w Cmolasie (tytuł pracy: Drewniany kościół św. Anny w Trzęsówce)
Pozdrowienia ze Stafford
Uczniom przebywającym na stażu w Anglii w ramach programu Erasmus+ oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za pozdrowienia.
Stypendia dla uczniów uzdolnionych
Stypendia przyznane 1226 stypendystom/stypendystkom w ramach projektu Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2014/2015 zostały przekazane na rachunki bankowe wskazane w umowach o przekazywanie stypendium.
Stypendium przyznane zostało na okres 10 miesięcy (od września 2014 r. do czerwca 2015 r.) w kwocie 3.000 zł, a ostatnim dniem ponoszenia wydatków zaplanowanych w IPR jest dzień 30 czerwca 2015 r.
Sprawozdanie z realizacji IPR należy złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w terminie do dnia 7 lipca 2015 r.
Prezydent elekt Andrzej Duda
Andrzej Sebastian Duda (ur. 16 maja 1972 w Krakowie) – doktor nauk prawnych, polityk. Prezydent elekt Rzeczypospolitej Polskiej.
Od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2007–2010 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.Andrzej Duda jest synem Jana Tadeusza Dudy i Janiny Milewskiej-Dudy, profesorów (odpowiednio nauk technicznych i chemicznych) związanych zawodowo z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Od 21 grudnia 1994 żonaty z Agatą Kornhauser-Dudą, nauczycielką języka niemieckiego, z którą ma córkę Kingę (ur. 1995). Andrzej Duda podczas studiów startował w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Deklaruje się jako katolik.
Powodzenia, Panie Prezydencie!
Wrażenia z pierwszego tygodnia praktyk w Anglii
Autorzy: M. Głos, A.Kiwak
Pierwszy tydzień minął nam głównie na aklimatyzacji w nowym otoczeniu: każdy z nas był trochę przerażony nowościami i możliwościami, które otworzyła przed nami Anglia. W poniedziałek 18.05.2015 r. udaliśmy się do przydzielonych nam prac na okres praktyki: żywieniowcy pracują w restauracjach, w Stafford i nie tylko m. in. The Swan, The Soup Kitchen, The Bear Grill czy The Dog&Doublet Inn. Wszyscy są zadowoleni z atmosfery tam panującej oraz samych pracodawców i współpracowników. Nie mają większych problemów z porozumiewaniem się w języku angielskim, nawet gawędzimy sobie w przerwach na lunch. Trzy uczennice w zawodzie technik handlowiec pracują w jednym miejscu: jest to sklep British Heart Foundation. Również są zadowolone z pracy, chętnie wykonują swoje obowiązki. Jak nigdy! Architekci zostali przydzieleni do prac przy pielęgnowaniu roślin. Nie obijają się i pracują ile sił.
Jak wiadomo, po ciężkiej pracy nadchodzi weekend - rzecz święta dla wszystkich, a dla Anglików już w szczególności. My również w jego trakcie odpoczywaliśmy, ale aktywnie, mianowicie zwiedzaliśmy Londyn. Byliśmy w Natural History Museum oraz w Science Museum, czyli dwóch największych muzeach w Anglii, które posiadają największe zbiory eksponatów z zakresu biologii, geografii i techniki. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, co tam zobaczyliśmy. Następnie przechadzaliśmy się uliczkami Londynu i słynnym Hyde Parkiem. Czym by była wizyta w Londynie bez zobaczenia majestatycznego Buckingham Palace, czyli siedziby rodziny królewskiej. Widok zaparł dech w piersiach. W drodze powrotnej podziwialiśmy wielu utalentowanych artystów ulicznych oraz inne słynne angielskie zabytki takie jak: Big Ben umieszczony na wieży Parlamentu, London Eye, kościół św. Małgorzaty, The Tower Bridge, Tamizę oraz The Tower of London, czyli miejsce ścięcia wielu angielskich arystokratów np. Anny Boleyn. :)
W niedzielę udaliśmy się do Liverpool'u, miasta Beatelsów. Podobnie jak w Londynie , czuliśmy się tutaj bardzo dobrze. Odwiedziliśmy Liverpool Museum, bardzo interesujące, oraz przechadzaliśmy się uliczkami miasta. Obiad zjedliśmy w polskiej restauracji, gdzie znajome smaki obudziły tęsknotę za domem.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy do Stafford, gdzie czekamy na wyzwania nadchodzącego tygodnia pracy w Anglii. Zdjęcia
Staż w Turyngii
Autorzy: A.Kwiecień, A.Kiwak
Wśród szkół w powiecie jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków z programów unijnych, dzięki którym umożliwiamy naszym uczniom wszechstronny rozwój. Stawiamy na praktyczną naukę zawodu, samodzielność i zaradność. Najlepiej kształtować te cechy w trakcie ciekawych praktyk za granicą. Aby kolejna grupa uczniów mogła wyjechać na staż zagraniczny napisaliśmy kolejny projekt i w ramach programu ERAZMUS+ „Praktyka zawodowa w Turyngii - szansa na dobrą pracę” na lata 2015-2017, do Turyngii wyjedzie 36 uczniów w trzech 12-osobowych grupach.
Uczniowie ZSA-E kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik kucharz, technik kelner oraz technik architektury krajobrazu odbędą praktyki 4-tygodniowe w luksusowych hotelach na terenie landu Turyngia. Będą mieli możliwość skonfrontowania swojej wiedzy szkolnej z realiami pracy w dużym hotelu, poznają zadania wykonywane w kuchni, w restauracji, nauczą się przygotowywać pokoje hotelowe oraz dbać o otoczenie hotelu. Oprócz doświadczenia zawodowego stażyści rozwiną swoje umiejętności językowe poprzez codzienny kontakt z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego. Zapoznają się również z kulturą i obyczajowością naszych sąsiadów oraz z ich kuchnią. Nabycie tych wiadomości i umiejętności potwierdzi certyfikat – Europass, uznawany w całej Unii Europejskiej. Dokument ten będzie również niewątpliwym dowodem zaliczenia egzaminu z samodzielności, co jest nie mniej ważne od doświadczeń w sferze zawodowej. Uczniowie chętni do odbycia praktyki poddani zostaną procedurze rekrutacji oraz odbędą szkolenie językowe, pedagogiczne i kulturowe.
Niemcy są naszym bliskim sąsiadem i krajem bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym, kulturowym i ekonomicznym, dlatego warto spróbować swoich sił jako stażysta, aby wrócić tam może kiedyś jako wykwalifikowany pracownik z ważnym atutem w ręku – certyfikatem umiejętności zawodowych Europass.
Informacja o rozpoczęciu procedury rekrutacji oraz regulamin rekrutacji zostaną opublikowane w dalszym terminie. Zdjęcia
Druga odsłona Programu „Młodzi kreatorzy smaków”
Autorzy: W.Majewska, A.Kiwak
Ciekawe zajęcia pozalekcyjne są nieodłącznym elementem nauki w ZSA-E w Weryni. W ramach realizacji Programu Dobry Pomysł – „Młodzi kreatorzy smaków” odbyły się warsztaty poświęcone fantazyjnym dekoracjom z owoców i warzyw. Zajęcia prowadziły Wioletta Majewska, Anna Fitał i Anna Tęcza panie, które sztukę carvingu spopularyzowały w szkole i na terenie powiatu kolbuszowskiego. Uczniowie w trakcie szkolenia zapoznali się z narzędziami do carvingu i podstawowymi sposobami cięć, a następnie zastosowali przekazaną wiedzę w praktyce rzeźbiąc w warzywach i owocach. Może pierwsze wykonane dekoracje nie spełniały oczekiwań uczestników ale każde następne były coraz bardziej dopracowane i fantazyjne. „Spod noża” uczniów wychodziły kwiaty z rzodkiewki, łabędzie i kwiaty z jabłek, róże z marchewki i białej rzodkwi oraz literki z cukinii. Podsumowaniem spotkania było wspólne układanie kompozycji z wyrzeźbionych warzyw i owoców. Dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i fantazji uczniów podczas zajęć powstały „małe arcydzieła”, które z dumą zaprezentowali na wystawie w trakcie Dni Otwartych Szkoły. Zdjęcia
Dzisiaj rozpoczynamy staż zawodowy w Anglii
Autorzy: B.Sobowska-Rekut, A.Kiwak
Poniedziałek jest pierwszym dniem, w którym 16 osobowa grupa naszych uczniów rozpoczyna praktykę zawodową w angielskich firmach. Żywieniowcy, architekci i handlowcy dowiedzą się jak wygląda praca w innym kraju.
Podróż minęła im dobrze. 16 maja wcześnie rano wylecieli z lotniska w Lublinie do Wielkiej Brytanii. Weekend spędzili zwiedzając Stafford. Zobaczyli m.in. zamek oraz kościół anglikański.
Będziemy śledzić na bieżąco ich zawodowe poczynania. Życzymy im sukcesów i niezapomnianych wrażeń. Zdjęcia
Trwają Dni Otwarte Szkoły
Autorzy: I. Pogoda, B. Sobowska-Rekut
W tym tygodniu gościmy w naszej szkole Gimnazjalistów. Do chwili obecnej odwiedziły nas Gimnazja z: Niwisk, Raniżowa, Woli Raniżowskiej, Dzikowca, Wilczej Woli, Cmolasu, Widełki, Kupna. Dla Gimnazjalistów przygotowaliśmy prezentacje zawodów oraz pokaz umiejętności uczniów. Zapraszamy pozostałe Gimnazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Zdjęcia
Uczniowie ZSA-E w roli nauczycieli
Autorzy: A.Tęcza, W.Majewska, A.Kiwak
Nasza młodzież dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami po raz kolejny udowodniła, że na kulinariach zna się jak mało kto. Tym razem grupą odbiorców byli uczniowie III klasy Gimnazjum w Kupnie.
Na początku spotkania gimnazjaliści wysłuchali prelekcji dotyczącej zdrowych nawyków żywieniowych, a potem z wielkim zapałem przystąpili do przygotowywania zdrowych i kolorowych przekąsek. Uczyli się również finezyjnej sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach oraz wykonywali fantastyczne dekoracje z różnych surowców. Zdjęcia
Nasi Uczniowie - Mistrzami Województwa Podkarpackiego!
Autorzy: G. Warunek, A. Kiwak
Na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie odbył się 8 maja 2015 r. Finał Wojewódzki XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Turniej sprawdzał wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego, historii polskiej motoryzacji, a także umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz wykonywania obsługi codziennej samochodu i motocykla.
Zawodnicy uczestniczyli również w jeździe sprawnościowej motorowerem Junak i samochodem Hyundai i20 z tzw. talerzem Stewarda. Do rywalizacji turniejowej zgłosiło się 15 najlepszych, trzyosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego wyłonionych w eliminacjach powiatowych i miejskich.
Powiat kolbuszowski po raz kolejny reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Mateusz Borawiak, Krystian Grzesiak i Adam Skiba.
Po zaciętej rywalizacji drużyna z Weryni zajęła pierwsze miejsce w województwie. Drugie miejsce uczniowie z Zespołu Szkół w Iwoniczu, a trzecie Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie również stanęli na podium. Mateusz Borawiak zajął pierwsze miejsce, Krystian Grzesiak drugie, natomiast Adam Skiba dziewiąte na czterdziestu pięciu zawodników. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się 12 i 13 czerwca w Żarnowcu (woj. śląskie).
Turniej został zorganizowany przez Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Rzeszowie, Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z terenu Podkarpacia, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Automobilklub Rzeszowski. Zdjęcia
Mali ekonomiści
Autorzy: K.Cisło, G.Augustyn, K.Ptaś, K.Wachowska
Już po raz kolejny, my uczniowie klasy I Czteroletniego Technikum w Zespole Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni, kształcących się w zawodzie technik ekonomista, przeprowadziliśmy warsztaty ekonomiczne dla młodszych koleżanek i kolegów. Tym razem odbyły się one w Gimnazjum w Kupnie, a brali w nich udział uczniowie klasy drugiej.
W czasie zajęć uczestnicy w grupach wskazywali cechy i umiejętności dobrego przedsiębiorcy, a także rozmawiali o tym jakie cechy powinna posiadać osoba prowadząca własną działalność gospodarczą. Następnie pod naszym nadzorem i opieką nauczycielek pani Ewy Serafin i pani Beaty Bryk, rozpoczęła się zacięta gra biznesowa pt. EUROBUISNESS, polegająca na pomnożeniu swojego majątku, który zdobywa się poprzez dokonywanie najkorzystniejszych zakupów lub sprzedaży nieruchomości.W zaciętej walce należało wykazać się umiejętnością podejmowania decyzji, dokonywania wyborów, logicznego myślenia, ale również wiedzą z nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Podczas rywalizacji wszystkim uczestnikom towarzyszyły różne emocje, zaś po upływie określonego czasu w każdej grupie został wyłoniony zwycięzca, który okazał się być osobą najbardziej przedsiębiorczą. Każdy drugoklasista otrzymał "Osobisty Notes Finansowy”, a dodatkowo najlepszym graczom zostały wręczone symboliczne nagrody w postaci słodkości.
W trakcie tego spotkania mogliśmy przekazać młodszym uczniom cząstkę wiedzy, którą zdobyliśmy w szkole. Było to zarówno dla nich jak i dla nas ciekawe doświadczenie i interesujące przedsięwzięcie, które pozwoliło nam na chwilę zamienić się w nauczycieli. Z kolei młodszym kolegom spotkanie pomogło oderwać się od szkolnej rutyny i poznać namiastkę świata biznesu i ekonomii. Warsztaty ekonomiczne są organizowane od niedawna, a cieszą się już dużą popularnością. Uważamy, że takie formy przekazywania wiedzy są bardzo dobre i łatwiej trafiają do młodych ludzi. Pozwalają z jednej strony świetnie się bawić, a z drugiej zdobywać nie tylko wiadomości, ale głównie umiejętności, które są cenione na rynku pracy jak właściwa komunikacja, umiejętność pracy w grupie, elastyczność w działaniu czy kreatywność. Zdjęcia
Rekrutacja na staże w ramach projektu Podkarpacie stawia na zawodowców
Autorzy: B. Bryk, E. Serafin
Informujemy, że w ramach projektu POKL Podkarpacie stawia na zawodowców zostanie przeprowadzona rekrutacja do następującego działania projektowego: STAŻE ZAWODOWE dla 36 uczennic / uczniów kształcących się w Technikum w klasach od 1 do 3. Staże będą realizowane w miesiącu lipcu 2015 r. w ciągu 4 tygodni w wymiarze 160 godzin.
Pełna treść ogłoszenia o rekrutacji.
Pokaz kulinarny w stowarzyszeniu
Autorzy: A. Tęcza, K. Wachowska
Młodzież ZSA-E w Weryni po raz kolejny dzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie żywienia. Tym razem nasi uczniowie zawitali do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lipnica. W spotkaniu brały udział osoby w każdym wieku, bo babcie, mamy, przedszkolaki, uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.
Uczniowie klasy drugiej kształcący się w zawodzie technik żywienia, pod okiem opiekunów, pokazali jak przygotować efektowne zakąski ze szpinaku, suszonych pomidorów, brokułów, jajek, pieczywa, warzyw i serków smakowych. Punktem kulminacyjnym tej wizyty był pokaz carvingu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Takie pokazy są bardzo przydatne nie tylko smakującym i oglądającym, ale także naszej młodzieży. Pogłębiają oni w ten sposób wiedzę, pozwalają na bezpośredni kontakt z odbiorcami i niosą ze sobą dobry nastrój. Ponadto uczniowie ucząc innych – dorosłych, młodzież i dzieci - nabierają pewności siebie, a także ćwiczą swoją autoprezentację, przydatną w przyszłej pracy zawodowej. Zdjęcia
Finały powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
Autor: G. Warunek
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, powiatu kolbuszowskiego rywalizowali 30 kwietnia br. na terenie naszej szkoły w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego oraz Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Mateusz Borawiak, Krystian Grzesiak i Adam Skiba.
Pierwszym etapem rywalizacji był test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie szkół ponadgimnazjalnych musieli wykazać się jazdą sprawnościową samochodem i motorowerem, natomiast uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum rowerem.Wyniki turnieju:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Raniżowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej
III miejsce - Szkoła Podstawowa w SiedlanceW kategorii szkół gimnazjalnych
I miejsce - Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej
II miejsce - Gimnazjum w Raniżowie
III miejsce - Gimnazjum w Majdanie Królewskim
IV miejsce - Gimnazjum w NiwiskachW kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce - Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
II miejsce - Zespół Szkół Technicznych w KolbuszowejZwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Kolbuszowskiego, Urząd Gminy w Kolbuszowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie.
Tegoroczne zmagania połączone były z pokazem ratownictwa drogowego przygotowanego przez Państwową Straż Pożarną w Kolbuszowej oraz instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Cieszymy się że nasza szkoła współorganizując tego typu turniej przyczynia się do:
- popularyzowania wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej,
- propagowania kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego,
- propagowania i popularyzowania wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- przygotowania do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych. Zdjęcia
Zdobywamy nowe umiejętności
Autorzy: K. Cisło, G. Augustyn, K. Ptaś, K. Wachowska
W Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni rozpoczął się kolejny kurs, tym razem obsługi kas fiskalnych, realizowany w ramach projektu POKL „Podkarpacie stawia na zawodowców”.W szkoleniu tym udział wzięły aż trzy piętnastoosobowe grupy, składające się z uczniów klas I i II kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec, a także kucharze z klas I, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Dzięki wiedzy zdobytej na tych zajęciach uczniowie będą w stanie szybciej znaleźć zatrudnienie na stanowiskach wymagających umiejętności posługiwania się kasą fiskalną.
Co na to sami uczniowie:
- Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takim kursie, bo chociaż odbywa się wszystko w godzinach popołudniowych, to może przygotować nas również do dalszej drogi edukacji w przyszłości. W dodatku kurs jest bezpłatny, więc możemy bez ograniczeń finansowych brać w nim udział.
- Uważamy, że organizacja i realizacja takich kursów jest bardzo potrzebna młodzieży, możemy odpocząć od zwykłych zajęć i zdobyć nowe kwalifikacje. Dodatkowo na kursie bezpłatnie korzystamy z obiadów i mamy do dyspozycji kawę, herbatę, ciastka, itp. Kurs zakończy się egzaminem, który postaramy się zdać jak najlepiej! Zdjęcia
Bóg Honor Ojczyzna
Autor: B.Sobowska-Rekut
Uroczystość obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła się mszą świętą, po której zebrani pomaszerowali przy dzwiękach orkiestry do MDK. Przy tablicy upamiętniającej dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja złożono kwiaty. Na zakończenie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno-muzyczny, w którym znalazły się wątki historyczne oraz akcenty patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu Concordia. Zdjęcia
Aktualności