AKTUALNOŚCI
Zima 2021
- 28.01.2021
- 5
- Zima 2021: Czytaj więcej
„Polskie serce pękło. Katyń 1940” - II edycja konkursu literacko-plastycznego
- 27.01.2021
Szczegóły w zakładce "Uczniowie" - Aktualne konkursy.
- „Polskie serce pękło. Katyń 1940” - II edycja konkursu literacko-plastycznego: Czytaj więcej
Życzenia
- 25.01.2021
- Życzenia: Czytaj więcej
Informacja
- 14.01.2021
Na witrynie biblioteki szkolnej w zakładce "Arkusze egzaminacyjne 2021" znajdują się skany tych dokumentów.
- Informacja: Czytaj więcej
Plan lekcji
- 08.01.2021
Od 18.01.2021 r. obowiązuje nowy plan lekcji dostępny już na stronie.
- Plan lekcji: Czytaj więcej
Święto poszukujących
- 05.01.2021
Po Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa, 6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego. W Polsce zwane jest świętem Trzech Króli. Nazwa „Objawienie Pańskie” tłumaczy sens tej uroczystości. Jezus Chrystus objawia się światu, to znaczy, że przyszedł na ziemię nie tylko dla wybranego przez Boga narodu, ale dla wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek będą żyli i będą poszukiwać drogi do Boga. Ewangelia nie nazywa jednak przybyłych ze Wschodu wędrowców królami, lecz Mędrcami, oraz nie podaje ich liczby. Można się tylko domyślać, że było ich trzech, skoro przynieśli trzy dary. Królami mogła nazwać ich tradycja pod wpływem Psalmu 72, który znajduje się w tekstach liturgicznych tej uroczystości: „Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary, królowie Szeby i Saby złożą daninę”. Imiona Kacper, Melchior i Baltazar nadano Mędrcom dopiero w IX w. Legenda głosi, że po powrocie do swoich krajów
- Święto poszukujących: Czytaj więcej
Podziękowanie
- 05.01.2021
05.01.2021
- Podziękowanie: Czytaj więcej
Świąteczne życzenia
- 23.12.2020
- 9
23.12.2020
- Świąteczne życzenia: Czytaj więcej
Boże Narodzenie ZSA-E Werynia
- 22.12.2020
- Boże Narodzenie ZSA-E Werynia: Czytaj więcej
Przerwa świąteczna
- 23.12.2020
- Przerwa świąteczna: Czytaj więcej
Szkolna akcja Przyjaciele lasu
- 22.12.2020
Zapraszamy do kolejnej edycji Akcji „Przyjaciele lasu” organizowanej w Zespole Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych. Po raz pierwszy będzie to akcja on-line objęta honorowym patronatem przez Nadleśnictwo Kolbuszowa w Świerczowie, której celem jest kształtowanie wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody oraz postaw właściwego zachowania się w lesie.
- Szkolna akcja Przyjaciele lasu: Czytaj więcej
Ogłoszenie o naborze do projektu
- 22.12.2020
- Ogłoszenie o naborze do projektu : Czytaj więcej
Prelekcje ekonomiczne
- 22.12.2020
Dnia 18 grudnia br. my, czyli ekonomiści z ZSA- E w Weryni, uczestniczyliśmy w wykładach przeprowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zorganizowane były one w ramach projektu pt. ,,Ekonomia i rachunkowość to trafna inwestycja w przyszłość” realizowanego z NBP w ramach edukacji ekonomicznej. Były to cztery ciekawe prelekcje online przeprowadzone przez czterech różnych wykładowców.
- Prelekcje ekonomiczne: Czytaj więcej
Boże Narodzenie 2020
- 21.12.2020
- Boże Narodzenie 2020: Czytaj więcej
"Mądrej głowie dość dwie słowie"
- 21.12.2020
Co można robić na siedząco, na leżąco, w domu, w pociągu czy poczekalni u lekarza. Co nas równocześnie bawi, wzrusza, denerwuje i fascynuje? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna! To CZYTANIE KSIĄŻEK. Wszyscy wiemy jakie korzyści przynosi nam czytanie, dlatego w naszej szkole podejmujemy szereg działań promujących czytelnictwo. Ciekawa książka jest dla Czytelnika towarzyszem wieczorów, pocieszycielem, rozproszy smutki, pokaże fascynujący świat i wspaniałych ludzi.
- "Mądrej głowie dość dwie słowie": Czytaj więcej
We love English!
- 18.12.2020
Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Ponad 30 osób ZSA-E w Weryni sprawdziło wczoraj swoją wiedzę z gramatyki, funkcji językowych i słownictwa tego popularnego języka. W związku z przedłużającym się stanem epidemii, konkurs przeprowadzony został w formie zdalnej i był to test jednokrotnego wyboru.
Najwyższe wyniki punktowe jakie uzyskali uczniowie w poszczególnych kategoriach to:
- We love English!: Czytaj więcej
Smaczne Święta
- 18.12.2020
- 5
Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni polecają na nadchodzące Święta coś tradycyjnego i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z przepisami.
Klasa III w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych poleca:
Tatar śledziowy – czyli śledzie w innej formie
Składniki:
700 g śledzi marynowanych, 700 g ogórków marynowanych, 400 g buraczków konserwowych w postaci całej kulki, 3 cebule, pęczek szczypiorku i pietruszki, ewentualnie jabłko i sok z cytryny.Sos: sól, pieprz, 4 łyżki śmietany, 4 łyżki musztardy francuskiej, 2 łyżki majonezu i 3 łyżki oleju.
Wykonanie:
Wszystkie składniki drobno posiekać i ułożyć na talerzach w kręgi. Wokół brzegów talerzy – ogórki. Następnie kolejno: buraczki, cebula, śledzie. W środku na śledziach wylać przygotowany sos i posypać pokrojonym szczypiorkiem i pietruszką. Tatar można podać w inny sposób - wszystkie składniki wymieszać i ułożyć na krążkach jabłka skropionego sokiem z cytryny.Sos francuski
Wykonanie:
2 łyżki musztardy francuskiej, olej, majonez i śmietanę wymieszać. Dodać Doprawić solą i pieprzem. - Smaczne Święta: Czytaj więcej
Międzyszkolny konkurs fotograficzny „Cuda natury w obiektywie – jesienne szaty przyrody” rozstrzygnięty!
- 17.12.2020
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wytypowaliśmy najlepsze zdjęcia nadesłane w tegorocznej edycji konkursu. Wpłynęło do nas bardzo wiele ciekawych prac, a poziom wykonania był bardzo wysoki. Dlatego też komisja stanęła przed dużym wyzwaniem, jakim było wybranie najlepszych zdjęć. Decyzje członków komisji były różne, każde słuszne. Uczestnicy bowiem stanęli na wysokości zadania i przedstawili tytułową Jesień tak, jak maluje się ona najpiękniej: w barwach złota i purpury, z białym szronem i ciepłymi, nisko ścielącymi się promieniami słońca. Nie zabrakło nieśmiałych kapelusików, wychylających się spod ściółki i odważnie szumiących drzew, łopoczących kolorowymi liśćmi. Podium jednak ma tylko trzy miejsca, za mało by nagrodzić wszystkich uczestników.
Kategoria I – prace uczniów szkół podstawowych
Miejsce I – „Jesień w obiektywie” Jakub Grzesik SP Raniżów
Miejsce II – „Fotografia w barwach jesieni” Grzegorz Wilk SP Domatków
Miejsce III – „Grzybek” Wiktoria Kozak SP Raniżów
Kategoria II – prace uczniów ZSA-E Werynia
Miejsce I – „Walory jesieni” Natalia Preneta IV ez
Miejsce II – „Jesienny poranek w lesie” Kinga Wilczyńska IIItż
Miejsce III – „Oblicza jesieni” Kinga Śpiewak IVae
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonania pięknych fotografii, a osoby które zajęły podium zapraszamy po odbiór nagród, które czekać będą na Was w sekretariacie szkoły od 18 grudnia od godziny 12:00.17.12.2020
Autor: Marta Banaś- Międzyszkolny konkurs fotograficzny „Cuda natury w obiektywie – jesienne szaty przyrody” rozstrzygnięty!: Czytaj więcej
Dofinansowanie zakupu komputera
- 16.12.2020
Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.
Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacja Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.
Więcej szczegółów:
Dofinansowanie zakupu komputera16.12.2020
Autor: I. Pogoda- Dofinansowanie zakupu komputera: Czytaj więcej
Sposoby na radość
- 12.12.2020
- 6
Jak odnaleźć radość życia?
Zadowolenia z życia można się nauczyć. Radość to pozytywna, przyjemna emocja, zadowolenie, satysfakcja. Jest często utożsamiana ze szczęściem. Chwilowe odczuwanie szczęścia to właśnie radość. Trwałe szczęście jest z kolei stałym zadowoleniem z życia.
Szczęśliwego człowieka cechuje: samoakceptacja, przyjazny stosunek do świata, niezależność, kreatywność, realistyczne spojrzenie na świat.
Skąd czerpać radość życia?
Aby być szczęśliwszym, wystarczy częściej się uśmiechać. I nie chodzi tu o udawany uśmiech. Warto się też wyprostować, co korzystnie wpłynie na samopoczucie.
Jak czerpać radość z życia?
Codzienna radość życia to nie to samo co nieodczuwanie smutku. Dojrzały człowiek powinien przeżywać całe spektrum emocji od radości do smutku.
Jak odnaleźć radość życia?
Radość z życia to zauważanie wszystkich, nawet drobnych rzeczy, które cieszą. Zwykle nie zwracamy uwagi na niewielkie osiągnięcia, które mogłyby być powodem do satysfakcji. Celebrujemy tylko wielkie sukcesy, więc i radość odczuwamy rzadziej.
Jak przywrócić radość życia?
Przebywanie z przyjaciółmi i bliskimi osobami wzmacnia nasze poczucie zadowolenia z życia. Warto im mówić jak bardzo są dla nas ważni.
Jak odnaleźć sens życia?
Dawanie sprawia więcej radości niż branie. Wystarczy zwyczajnie pytać znajomych, czy nie potrzebują pomocy i POMAGAĆ.
Jak odzyskać radość z życia?
Radość życia może być wynikiem aktywności fizycznej, która pobudza wydzielanie endorfin. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale i postrzeganie własnej osoby.
Szczególnie skuteczne w wywoływaniu radości jest praktykowanie wdzięczności. Spróbujmy więc wieczorem uzupełniać w myślach, bądź na kartce zdanie: „Jestem wdzięczna/y za...”.
Radość życia jest o wiele bardziej zaraźliwa niż smutek. Przebywanie ze szczęśliwymi ludźmi prowadzi do poprawy naszego samopoczucia.
12.12.2020
Zdjęcia: Andżelika Pełka
Autorzy: Iwona Pogoda, SU ZSA-E w Weryni - Sposoby na radość: Czytaj więcej
Lista galerii
brak danychDeklaracja dostępności