- Rezultaty projektu. Zestaw przepisów na Smoothie. Plan żywienia. Czterotygodniowy zestaw ćwiczeń. Portfolio z ziołami. E-book podsumowywujący projekt. E-book ABC - Zdrowia.
- Klimatyczna miejscówka
- Strefy relaksu
- Upowszechnianie projektu.
- Upowszechnianie wizyty w Polsce 2024
- Realizacja wizyty w Polsce
- Wizyta studyjna w ZSAE Werynia 2024. Plan wizyty.
- Newsletter
- Światowy Dzień Immunologii 2024
- Światowy Dzień Zdrowia 2024
- Upowszechnianie wizyty w Chorwacji 2023/24
- Mobilność w Chorwacji 2023
- Rekrutacja do Chorwacji grudzień 2023
- Światowy Dzień Żywności 2023
- Światowy Dzień Sprzątania Ziemi 2023
- Europejski Tydzień Mobilności 2023
- Działania ekologiczne 2022/23. Oszczędzanie energii i wody. Zbiórka elektrośmieci, baterii i nakrętek. Udział w projekcie Eko Szkoła.
- Dzień Sportu
- Upowszechnianie wizyty w Rumunii 2023
- Mobilność w Rumunii
- Rekrutacja do Rumunii 2023. Ogłoszenie o rekrutacji. Lista osób zakwalifikowanych i rezerwowych.
- Światowy Dzień Immunologii 2023
- Ewaluacja wizyty w Turcji
- Rekrutacja do Turcji. Ogłoszenie o rekrutacji. Lista osób zakwalifikowanych i rezerwowych.
- Światowy Dzień Zdrowia 2023
- Upowszechnianie wizyty w Turcji 2023
- Wizyta studyjna w Turcji 2023 podsumowanie.
- Plan wizyty studyjnej w Turcji
- Akcje charytatywne
- Światowy Dzień Żywności 2022
- Logo projektu. Konkurs. Wyniki.
- Europejski Tydzień Mobilności 2022
- Światowy Dzień Sprzątania Ziemi 2022
- Dokumentacja projektu. Regulaminy rekrutacji.
- Opis projektu
- Upowszechnianie projektu po jego realizacji
Ogłoszenie o Tygodniu Mobilności z MPHD
Dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu- organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września).
Jego celem jest:
- rozpowszechnianie wiedzy na temat ekologii środowiska,
- znaczenie zrównoważonego transportu.
Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast, wsi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.
Bardzo prosimy wszystkich dojeżdżających do szkoły rowerem, chodzących pieszo, biegających o poranku lub wieczorem o przesłanie przez dziennik do koordynatora projektu (Agnieszki Biestek) informacji ile km. jedzie lub idzie /ile kroków do szkoły macie, w jakim czasie pokonujecie tą drogę, ile spaliło się w tym czasie kalorii. Może to być również czas spędzony na siłowni😊!!! Termin od wtorku 20.09 do niedzieli 26.09. włącznie !!!
Za udostępnione informacje będą punkty dodatnie z zachowania:
- za każdy dzień po +5 punktów+ za zdjęcie na rowerze w terenie +5 punktów,
- za każdy dzień po +5 punktów + króciutki filmik w trakcie jazdy na rowerze i udostępnienie na szkolnej stronie Facebooku + 10 punktów,
- nagrodę specjalną może otrzymać osoba zachęcająca kolegę/ koleżankę lub większą ilość osób do marszu, jazdy rowerem, ćwiczeń na siłowniach plenerowych również dokumentując to wydarzenie przesyłając filmik, zdjęcia, podając czas, spalone kcal itp.
Szczegółowe informacje u p. Agnieszki Biestek, Anny Wróbel, Joanny Godzisz
Wyniki z Tygodnia Mobilności
We wrześniu w krajach UE obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, który ma zachęcać mieszkańców miast i wsi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania m.in. chodzenia pieszo, jazdy na rowerze. Polska jest w czołówce krajów aktywnie biorących udział w Tygodniu Mobilności. Nasza szkoła w ramach nowego projektu ‘MP Health Direct’ czyli „Kierunek na zdrowie psychiczne i fizyczne” stara się podejmować różnorodne działania promujące zdrowie i dołącza do świętowania Europejskiego Tygodnia Mobilności. Uczniowie z naszej szkoły starają się być bardziej eko dojeżdzając rowerem, chodząc pieszo do szkoły, nawet mimo niekorzystnych warunków pogodowych w trakcie roku szkolnego. Zachęcają do tego również swoich znajomych. Według naszych statystyk ok. 10% uczniów dojeżdża rowerami, 2 % przychodzi do szkoły pieszo, a około 80% uczniów dojeżdża autobusem, czyli bardziej ekologicznym środkiem transportu niż samochód. „Zielone” dojazdy do pracy wybierają też nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłości takich ekologicznych wyborów środków transportu wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły będzie jeszcze więcej!
3